Борусија Дортмунд одбранила титулу!

Фудбалери Борусије из Дортмунда побиједили су имењака из Менхенгладбаха са 2:0 и два кола прије краја одбранили титулу у Бундеслиги. Дортмунд је повео голом Перишића у 23 минуту, а коначан резултат поставио је Шинђи Кагава у 59. До краја шампионата остала су још два кола, а ’милионери’ имају осам бодова предности у односу на другопласирани […]

недеља, април 22, 2012 / 14:09

Фудбалери Борусије из Дортмунда побиједили су имењака из Менхенгладбаха са 2:0 и два кола прије краја одбранили титулу у Бундеслиги.

Дортмунд је повео голом Перишића у 23 минуту, а коначан резултат поставио је Шинђи Кагава у 59.

До краја шампионата остала су још два кола, а ’милионери’ имају осам бодова предности у односу на другопласирани Бајерн из Минхена.

У веома занимљивој утакмици, оба тима створила су доста шанси. Менхенгладбах је код вођства домаћих од 1:0 био близу изједначења, али је гол Марка Ројса, иначе од наредне сезоне играча Дортмунда, поништен због офсајда.

Борусији Дортмунд ово је осма титула шампиона Њемачке у клупској историји, а имају прилику да освоје и ‘дуплу круну’, јер играју и финале Купа са Бајерном, 12. маја на Олимпијском стадиону у Берлину.

У наредном колу гостују последњепласираном Кајзерслаутерну, а последњи меч играју на свом стадиону са Фрајбургом.

Борусија Менхенгладбах је овим поразом остала на четвртом мjесту које води у квалификације за Лигу шампиона. Шалке је на трећем мjесту, са само бодом више, али клуб из Гелзенкирхена свој меч игра у недељу.