Реал и Борусија у полуфиналу након узбудљиве вечери

Фудбалери Реал Мадрида и Борусије Дортмунд пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона. После 0:0 у Шпанији, Малага је у Дортмунду водила са 2:1 све до 90. минута, али је примила два гола у надокнади времена – прво је стријелац био Ројс, а затим и Сантана. Малага је шокирала Вестфален у 25. минуту. Шпанци су […]

уторак, април 9, 2013 / 22:33

Фудбалери Реал Мадрида и Борусије Дортмунд пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона.

После 0:0 у Шпанији, Малага је у Дортмунду водила са 2:1 све до 90. минута, али је примила два гола у надокнади времена – прво је стријелац био Ројс, а затим и Сантана.

Малага је шокирала Вестфален у 25. минуту. Шпанци су прецизним додавањима и још прецизнијим ударцем Хоакина стигли до предности.

Жулио Баптиста је дугом лоптом пронашао стријелца водећег гола за Малагу, који се дуплим пасом са Иском на ивици казненог простора ослободио блока и чим је угледао простор опалио по лопти и погодио мрежу.

Шпанци су успели да издрже до 39. минута.

Борусија је постигла гол из уџбеника. После пресјеченог напада Малаге на половини Нијемаца, лопта је ишла од ноге до ноге, али искључиво га голу, промијенила је неколико посједа, да би на крају Ројс штиклом одиграо за Роберта Левандовског, коме није било тешко да у ситуацији један на један изједначи резултат.

Борусија Дортмунд – Малага 3:2, први меч 0:0
Левандовски 40, Ројс 90+1, Сантана 90+3 – Хоакин 25, Елисеу 82

Реал се беспотребно поигравао у Истанбулу, на 18 минута до краја Галатасарај је водио са 3:1 (Реал добио први меч 3:0), али сензација је ипак изостала, а Роналдо је у завршници поставио коначних 3:2.

На стадиону Турк Телеком Арена у Истанбулу први гол је постигнут већ у 8. минути када је Кристијано Роналдо након сјајне асистенције Самија Кедире, постиже погодак из близине. Било је то 1:0 за госте из Мадрида и 10. Роналдов гол у Лиги првака.

У 57. минути Галата долази до изједначења. Снајдер је додао Ебоуеу лопту који је са руба шеснаестерца шутира и погађа за 1:1.

Галатасарај је имао прилику за још један гол у 62. минути када Евоуе додаје лопту Снајдеру који је био на 10 метара од гола, али не успијева да доведе свој тим у предност.

Дидије Дрогба покушава дати гол два пута у 66. минути, али безуспјешно. Но то полази за руком његовом тимском колеги Снајдеру који у 71. минути постиже погодак и доводи свој тим у вођство од 2:1.

Минут касније Реалова мрежа се поново тресе и Дрогба повећава вођство свог тима на 3:1.

Покушава то смањити Роналдо у 75. минути али безуспијешно. Успијева му то у судијској надокнади и Реал Мадрид поражен са 3:2 прошао је финале.

Галатасарај – Реал Мадрид 3:2