Пораз фудбалера Србије у Москви

Репрезентација Србије поражена на гостовању Русији у пријатељској утакмици – 0:1 (0:0). Једини гол постигао је Павел Погребњак у 53. минуту. Севнула је контра домаћина, Роман Павличенко је опалио са 25 метара, "жабица" је одскочила пред голманом Бојаном Јоргачевићем, који је испустио лопту, што је искористио нападач Штургарта. "Орлови" су контролисали средину терена у првом […]

четвртак, август 11, 2011 / 08:38

Репрезентација Србије поражена на гостовању Русији у пријатељској утакмици – 0:1 (0:0).

Једини гол постигао је Павел Погребњак у 53. минуту. Севнула је контра домаћина, Роман Павличенко је опалио са 25 метара, "жабица" је одскочила пред голманом Бојаном Јоргачевићем, који је испустио лопту, што је искористио нападач Штургарта.

"Орлови" су контролисали средину терена у првом полувремену, али нису били конкретни у нападачким акцијама. У наставку је "зборнаја" била боља и други пут заредом савладала Србе у пријатељским утакмицама (претходно 2008. године – 2:1).

Изабраници Владимира Петровића нису побједили ни у трећем узастопном контролном мечу (порази од Јужне Кореје и Русије, реми са Аустралијом).

Следећу утакмицу "орлови" ће играти 2. септембра против Сјеверне Ирске у Белфасту, а до краја квалификација предстоје им дуели са Фарским Острвима и Италијом код куће и у Словенији.

Гостовање у Москви требало је Пижону да послужи као последња провјера пред кључне квалификационе дуеле. Селектор Србије није могао да рачуна на повријеђене Дејана Станковића и Бранислава Ивановића, а није играо ни ровити Милан Бишевац. Може да буде задовољан деловањем везног реда у првих 45 минута, али једини нападач Марко Пантелић био је "одсечен". Изостала је завршница.

Неколико покушаја из даљине (све ван оквира гола) претходили су јединој шанси "орлова" у првом полувремену. Тада је, после петог корнера, Слободан Рајковић са шест метара лоше одреаговао главом.

На другој страни, "зборнаја" је била још безопаснија. Само је Андреј Аршавин једном запретио, али је Јоргачевић одбранио.

Домаћи селектор Дик Адвокат већ у првом полувремену морао је да изврши двије принудне измјене – уместо повријеђених Александра Кержакова и Аршавина увео је Погребњака и Динијара Биљалетдинова.