Олимпијски рапорт: Аруновићева седма, Требињка Нинковић запажена

Зорана Аруновић није успјела да освоји другу медаљу за Србију на Олимпијским играма у Лондону. Она је у финалу дисциплине ваздушни пиштољ 10 метара заузела седмо мјесто са укупно 483.5 кругова. Златна медаља припала је Кинескињи Вењун Гуо са 488.1 кругова, сребро је освојила Францускињи Селин Жибервил са 486.6, док се бронзаним одличјем окитила Олена […]

недеља, јул 29, 2012 / 14:39

Зорана Аруновић није успјела да освоји другу медаљу за Србију на Олимпијским играма у Лондону. Она је у финалу дисциплине ваздушни пиштољ 10 метара заузела седмо мјесто са укупно 483.5 кругова.

Златна медаља припала је Кинескињи Вењун Гуо са 488.1 кругова, сребро је освојила Францускињи Селин Жибервил са 486.6, док се бронзаним одличјем окитила Олена Костевич из Украјине са 486.6 кругова.

Ивана Нинковић из Требиња освојила је прво мјесто у првој квалификацијској групи у дисциплини 100 метара прсно у времену од 1:14.04. Нажалост, ово није било довољно за финалну трку.

У укупном поретку, Ивана је завршила на 41. мјесту од укупно 46. пливачица. Првих 16 пливачица избориле су своје мјесто у даљњем такмичењу у овој дисциплини.

Српска пливачка штафета коју чине Милорад Чавић, Иван Ленђер, Велимир Стјепановић и Радован Сиљевски заузела је 13. мјесто у квалификацијама на 4×100 метара слободним стилом.

Наш тим испливао је много бољи резултат од оног који их је довео на Игре, остварили су вријеме од 3.18,79 мин и били претпоследњи у својој квалификационој групи. Али, овим резултатом су оборили национални рекорд.

Слабији резултат имале су само штафете Мађарске и Венецуеле. Најбржи у квалификацијама били су Аустралијанци са 3:12,39 минута, док су Американци заостали 30 стотинки.

Данас такмичење почињу српски ватерполисти, одбојкаши и рукометаши. Ватерполисти у 16:30 играју против традиционално великих ривала Мађара, у 17:15 рукометаши играју са Шпанцима, док у 17:45 одбојкаши играју са олимпијским шампионима САД.

Другог званичног дана Олимпијских игара у Лондону биће подијељена одличја у 12 дисциплина у оквиру седам спортова.

Првог такмичарског дана је подијељено 38 медаља такође у седам дисциплини, а у недељу ће медаље бити дијељене у стреличарству, бициклизму, скоковима у воду, мачевању, џудоу, стрељаштву и пливању.

У недељу почињу такмичења и у четири екипна спорта са лоптом (кошарка, одбојка, рукомет, ватерполо) у мушкој конкурецнији и очекују нас занимљиви мечеви.