Објављен конкурс за стипендије Фонда Др Милан Јелић

Министарство науке и технологије Републике Српске расписало је конкурс за додјелу 110 стипендија Фонда "Др Милан Јелић" студентима првог циклуса студија на универзитетима у Републици Српској, БиХ и иностранству за школску 2013/2014. годину у укупном износу од 522.000 КМ. Министар науке и технологије Републике Српске Јасмин Комић рекао је данас да ће 75 стипендија у […]

среда, октобар 16, 2013 / 13:27

Министарство науке и технологије Републике Српске расписало је конкурс за додјелу 110 стипендија Фонда "Др Милан Јелић" студентима првог циклуса студија на универзитетима у Републици Српској, БиХ и иностранству за школску 2013/2014. годину у укупном износу од 522.000 КМ.

Министар науке и технологије Републике Српске Јасмин Комић рекао је данас да ће 75 стипендија у мјесечном износу од по 400 КМ бити додијељено студентима који студирају у Српској, а 35 стипендија оним који се школују у иностранству у мјесечном износу од по 800 КМ.

"Знање је један од наших стратешких ресурса, сва друштва која улажу у знање имају извјесну будућност. Ми управо додјељивањем стипендија улажемо у знање", рекао је данас Комић на конференцији за новинаре.

Према његовим ријечима, најважнији услови за добијање стипендија Фонда "Др Милан Јелић" су просјечна оцјена 9,00 и више за студенте на домаћим универзитетима, односно 9,5 и више за студенте у иностранству, научна каријера студента, те да стипендирани студенти нису старији од 25 година.

Стипендисти који студирају у иностранству имају обавезу и да се након завршених студија запосле на територији Републике Српске.

Кроз идеју додјељивања престижних стипендија Фонда "Др Милан Јелић" од 2007. године додијељене су укупно 1.294 стипендије за студенте сва три циклуса студија, за шта је укупно издвојено више од шест милиона КМ.

Овогодишњи конкурс за стипендије Фонда "Др Милан Јелић" за студенте другог и трећег циклуса студија требао би да буде расписан у новембру.



0 КОМЕНТАРА

  1. „Стипендисти који студирају у иностранству имају обавезу и да се након завршених студија запосле на територији Републике Српске.“
    Stravično, ko se to još zaposlio u Republici srpkoj nakon završenog fakulteta. Koliko ste tih sa diplomama poslali na doživotni biro?
    Pa od tih što sada studiraju 90% njih nemaju nikavu šansu za zaposlenje, osim blisikih režimu i njihove dece.
    Još je stavičnije da se novac poreskih obveznika razbacuje na nekakve fondove. Koje crno finansiranje studenata, kada i ovi koju su poslednjih 20 godina završili čekaju 15 i više godina posao. O čemu vi pričate koga pravite ludim?
    Zahtevano ukidanje ovakvog pljačkaškog fonda iz koga će po našetaljci pare dobiti deca režima i njihova aktivisti. A ceh će plaćati poreski obveznici.
    Da se taj novac zložio u izgradnju privrednog sistema, po proizvodne tehnologije, u povećanje BDP i zapošljavanje nezaposlenih, omladina bi imala makar kakvo preživljuavanjae umesto 20 godina na evidenciji Zavoda za zapošljavanje. Sramota.

    Umesto razbacivanja novca na pljačkaćke fondove da se grade tim novcem hidroeletrane a ne da se Drina poklanja stanicima.

  2. Glas Naroda, 16.10.2013. 14:28:11 [92180]
    Pa od tih što sada studiraju 90% njih nemaju nikavu šansu za zaposlenje, osim blisikih režimu i njihove dece.

    Kontam da je otprilike 90% od ovih što studiraju vani u toj kategoriji, „djeca bliska režimu“.
    Mada, možda i nije, ali je sigurno 90% ovih koji studiraju vani a primaju stipendiju u toj kategoriji.
    😀

Оставите одговор