Гости славили, Реал лако, Челзи теже

Реал Мадрид у Никозији је првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона савладао АПОЕЛ са 3:0 (0:0), док је Челзи у Лисабону побиједио Бенфику са 1:0 (0:0). Челзи је на Стадиону свјетлости у Лисабону побиједио Бенфику резултатом 1:0, а стријелац јединог поготка је био Саломон Калу у 75. минути, на асистенцију Фернанда Тореса. Иако је Бенфика у […]

уторак, март 27, 2012 / 21:15

Реал Мадрид у Никозији је првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона савладао АПОЕЛ са 3:0 (0:0), док је Челзи у Лисабону побиједио Бенфику са 1:0 (0:0).

Челзи је на Стадиону свјетлости у Лисабону побиједио Бенфику резултатом 1:0, а стријелац јединог поготка је био Саломон Калу у 75. минути, на асистенцију Фернанда Тореса.

Иако је Бенфика у првом полувремену доминирала тереном и стварала добре прилике, домаћи нису успјели постићи погодак, а највеће заслуге за непримљени погодак отишле су расположеном голману Челзија Петеру Чеху.

Петнаест минута прије краја Торес прави одличан продор по десној страни и убацује лопту у казнени простор, што Калу искориштава и шаље лопту у мрежу Бенфице.

У сриједу навечер у првим четвртфиналним утакмицама играју: Милан – Барселона, Марсеј – Бајерн Минхен.

Бенфика је до краја сусрета наставила притисак, али безуспјешно.

Никозијски АПОЕЛ није успио направити још једно изненађење те је на свом терену очекивано изгубио од Реал Мадрида резултатом 0:3.

Голове за Реал постигли су Карим Бензема (74, 90) и Кака (82).

Узвратне утакмице ће бити одиране 4. априла у Лондону, односно Мадриду.

У сриједу у првим четвртфиналним утакмицама играју: Милан – Барцелона, Марсеилле – Бајерн Минхен.