Еврокуп: Валенсија злостављала Будућност, Спартак сигуран

У полуфинале кошаркашког Еврокупа пласирали су се шпанска Валенција, литванки Љетувос Ритас и два руска клуба, Спартак и Химки. Након тијесног пораза у Погорици (75:71) Валенсија је на свом терену показала надмоћ. Будућност је тек у последњој четвртини смањила вођство домаћина које је у току меча износило и преко 30 разлике. На крају убједљивих 85:63. […]

уторак, март 27, 2012 / 21:13

У полуфинале кошаркашког Еврокупа пласирали су се шпанска Валенција, литванки Љетувос Ритас и два руска клуба, Спартак и Химки.

Након тијесног пораза у Погорици (75:71) Валенсија је на свом терену показала надмоћ. Будућност је тек у последњој четвртини смањила вођство домаћина које је у току меча износило и преко 30 разлике. На крају убједљивих 85:63.

Љетувос Ритас је у првом мечу против украјинског Доњецка стекао значајну предност(76 65) тако да је побједа Доњецка од 80:78 била само за част. У редовима гостију пет играча остварило је двоцифрен учинак.

Спартак је на свом терену овјерио побједу у Чешкој (68:64), са убједљивих 86:71. У избацивању Нимбурка највише су учествовали Халперин и Стрелниекис са по 19 поена.

Химки је против Локомотиве из Кубана успио сачувати предност из првог меча (81:72). Локомотива је у другом мечу постигла такође 81, али је Химки убацио 77. Одлучујућу предност Химки је стекао у 2 четвртини, када се на полувријем отишло са 13 разлиек предности. Домаћи су резултатски добили и 3. и 4. период, али су остали кратки за 5 поена.

Еврокуп финале четворице одржаће се у московском предграђу Химки, 14. априла. У првом полуфиналу ће се сатати два руска клуба, док ће у другом играти Валенсија и Љетувос.