Звезда срушила моћни Уникс!

Кошаркаши Црвене звезде нанијели су моћном руском Униксу тек трећи пораз ове сезоне! Црвено-бели су у првом мечу полуфинала Еврокупа пред 22.736 гледалаца у Комбанк арени побиједили Уникс са 63:52. За разлику од дуела са Будивељником, екипа Дејана Радоњића одиграла је много бољу утакмицу, посебно је била добра у одбрани дозволивши ривалу само четири поена […]

среда, април 2, 2014 / 22:51

Кошаркаши Црвене звезде нанијели су моћном руском Униксу тек трећи пораз ове сезоне!

Црвено-бели су у првом мечу полуфинала Еврокупа пред 22.736 гледалаца у Комбанк арени побиједили Уникс са 63:52.

За разлику од дуела са Будивељником, екипа Дејана Радоњића одиграла је много бољу утакмицу, посебно је била добра у одбрани дозволивши ривалу само четири поена у последњих 10 минута и са доста наде иде на реванш у Казању који се игра за недељу дана.

Тадија Драгићевић био је сјајан са 10 поена и 11 скокова, Јака Блажич убацио је 15 поена, Рашко Катић додао је 14, а Чарлс Џенкинс 10. Код гостију је двоцифрен био само Ендру Гаудлок са 18 поена.

Звезда је на крају имала чак 12 скокова више (43-31), имала је бољи шут за два (45-%-40%), али и за три (26% – 18%).

Већ у првом нападу на утакмици Ендру Гаудлок је показао колико је опасан. Иако га је чувао Нелсон, прошао је без проблема и поентирао, што је учинио и неколико десетина секунди касније за 4:2.

На другој страни је стартна четири поена убацио Јака Блажич, а брза три поена убацио је и Бобан Марјановић. Звезда се на старту добро држала против Уникса који је дјеловао изузетно озбиљно. Руски тим играо је веома брзо у нападу, играо је и веома снажну одбрану, па је после првих 10 минута имао +3 (18:15).

Другу дионицу Звезда је отворила сјајно. Џенкинс, Нелсон и Катић подигли су Арену на ноге, а након серије 12-1 Звезда је стекла шест поена вишка – 25:19.

Само минут касније након пет везаних поена Гаудлока, Радоњић је затражио тајм-аут. Судијски критеријум био је прилично чудан, барем што се тиче одбране на Бобану Марјановићу. Иако је било познато да је Гаудлок највећа опасност за одбрану Звезде, црвено-бели нису успјели да зауставе Американца који је вратио предност Униксу у наставку (31:28).

Финиш првог дијела ипак је припао Јаки Блажичу који је везао пет поена – 35:33 за Звезду.

Нишата се ни почетком другог полувремена није промијенило. Обе екипе тешко су долазиле до поена, одбране су биле у првом плану, а Андреа Тринкијери је у 25. минуту затражио тајм-аут након тројке Драгићевића (44:39).

Није ни минут одмора помогао гостима, Звезда је након добре роле Катића стигла и до +9 (48:39), а Уникс је у игру вратио Меки који је везао пет поена (48:44).

На крају треће дионице Звезда је имала исту предност као и на полувремену – 50:48.

У последњој четвртини Звездина одбрана била је гранитна. Скоро осам минута екипа Уникса није поентирала, црвено-бели су покривали све играче гостију и успјели су да стекну највећих +13 (61:48) у 38. минуту.

На крају, Звезда је побиједила са 63:52 и са +11 путује у Казањ.