Реалу три, ПСЖ два гола предности

Фудбалери Реал Мадрида и Пари Сен Жермена стекли су предност пред реванш мечеве четвртине финала Лиге шампиона. "Краљевски клуб" је на лак и убедљив начин савлдао десетковану Борусију из Дортмунда 3:0(2:0), а мрежу Вајденфелера погађали су Гарет Бејл, Дани Карвахал и Кристијано Роналдо. ПСЖ је на "Парку принчева" савладао лондонски Челси 3:1(1:1). Лавеци је на […]

среда, април 2, 2014 / 22:56

Фудбалери Реал Мадрида и Пари Сен Жермена стекли су предност пред реванш мечеве четвртине финала Лиге шампиона.

"Краљевски клуб" је на лак и убедљив начин савлдао десетковану Борусију из Дортмунда 3:0(2:0), а мрежу Вајденфелера погађали су Гарет Бејл, Дани Карвахал и Кристијано Роналдо.

ПСЖ је на "Парку принчева" савладао лондонски Челси 3:1(1:1). Лавеци је на старту донио вођство свом тиму, Азар је изједначио, али је Давид Луиз донио нову предност домаћима аутоголом. Коначан резултат поставио је Пасторе у 90.

Бранислав Ивановић одиграо је свих деведесет минута у поразу лондонских ‘Плаваца’, уз арбитражу нашег Милорада Мажића. С друге стране, Милош Јојић нашао на трави "Сантијаго Бернабеуа" од 74. минута, замијенивши Себастијана Кела.

Реал је потпуно заслужено успио да савлада десетковану екипу Јиргена Клопа. БВБ је недостајало седам играча из прошлогодишњег полуфинала, па су Бејл, Роналдно и другови стекли велику предност пред реванш. Већ после триминута игре Велшанин је крунисао одличну акцију цијелог тима, да би Иско у 27. минуту, прецизним ударцем са ивице казненог, дуплирао вођство.

Борусија је имала неколико солидних прилика после прекида и контри, али није успјела да учини меч занимљивијим. Коначан резултат сусрета поставио је Кристијано Роналдо у 57. минуту својим 14. голом у овогишњем такмичењу, чиме је изједначио рекорд Лионела Месија од прије двије сезоне. Уједно, невјероватни Португалац изједначио је и клупски рекорд, па са 49. погодака у европским такмичењима дијели прво мјесто са легендарним Алфредом ди Стефаном.

Меч у Паризу био је далеко неизвјеснији, а екипа Лорана Блана је на крају успјела да створи велика два гола предности пред реванш у Лондону. И на "Парку Принчева" смо видјели брз гол, а стријелац је био расположени Езекјел Лавеци у четвртом минуту. Могао је Аргентинац да се прослави на овом мечу, али није успио из неколико изгледних прилика да савлада Петера Чеха.

Екипа Жозеа Муриња изједначила је после 20-ак минуту поготком Едена Азара са бијеле тачке, после фаула Тијага Силве над земљаком Оскаром, да би се тим резултатом отишло на одмор.

Ново вођство Парижанима донио је неспретни Давид Луиз аутоголом, после 15 минута игре у наставку, да би ерупцију одушевљења у "граду свјетлости" изазвао резервиста Хавијер Пасторе у последњем минуту сусрета, после одличног соло продора.

Реванш мечеви на програму су осмог и деветог априла.