Замбија изненадила, Обала Слоноваче очекивано у финалу КАН

Фудбалери Замбије први су финалисти Купа афричких нација, пошто су у полуфиналу савладали екипу Гане са 1:0, голом Мајуке у 78. минуту. Гана је важила за великог фаворита у том мечу и веома брзо је имала прилику да то и докаже, али је Асамоа Ђан пропустио прилику да јој донесе предност из пенала у осмом […]

среда, фебруар 8, 2012 / 20:36

Фудбалери Замбије први су финалисти Купа афричких нација, пошто су у полуфиналу савладали екипу Гане са 1:0, голом Мајуке у 78. минуту.

Гана је важила за великог фаворита у том мечу и веома брзо је имала прилику да то и докаже, али је Асамоа Ђан пропустио прилику да јој донесе предност из пенала у осмом минуту.

Гана је имала контролу над утакмицом, умртвили су игру и полако градили акције, али их је шокирао изненадни гол Мајуке, који се са 17 метара лијепо окренуо и послао лопту у даљи угао гола Гане.

Ништа није могао да уради Кварасеј, који се опружио колико је могао, али је лопта ипак завршила иза његових леђа. Нови проблем за селектора Стевановића услиједио је у 84. минуту, када је Боатенг добио други жути картон и завршио меч.

Фудбалска репрезентација Обале Слоноваче пласирала се у финале Купа афричких нација, пошто је у полуфиналу у Либервилу савладала Мали са 1:0.

Стријелац јединог поготка на утакмици био је Жервињо у 44. минуту, после додавања Јаје Туреа.

Противник Обале Слоноваче у финалу континенталног шампионата биће Замбија, која је изненадила Гану и славила са 1:0. Финална утакмица игра се у недељу, 12. фебруара у Либервилу у Габону.