Партизан добио Вашаш и остао у игри

Ватерполисти Партизана остали су у игри за пласман у наредну фазу Евролиге, пошто су побиједили мађарски Вашаш на Бањици са 9:5 (2:0, 2:1, 1:1, 4:3). Јунак утакмице био је Милош Ћук са три гола, два поготка уписали су Алексић и Королија, а по један су дали Митровић и Мандић. Изврстан на голу био је Слободан […]

среда, фебруар 8, 2012 / 20:29

Ватерполисти Партизана остали су у игри за пласман у наредну фазу Евролиге, пошто су побиједили мађарски Вашаш на Бањици са 9:5 (2:0, 2:1, 1:1, 4:3).

Јунак утакмице био је Милош Ћук са три гола, два поготка уписали су Алексић и Королија, а по један су дали Митровић и Мандић.

Изврстан на голу био је Слободан Соро. ‘Црно-бели’ ће у последњем колу гостовати екипи Сегеда, за пласман у другу фазу такмичења актуелном прваку Европе потребна је побједа јер је од Сегеда у првом колу поражен резултатом 9:8.

’Црно-бели’ долазе до вођства после два минута игре, када је Стефан Митровић искористио додавање Вујасиновића и послао лопту у гол ривала.

Одличан на голу био је Соро, који је одбранио ’зицере’ Катонашу и Бошковићу, а Партизан је крајем прве дионице дуплирао предност – после искључења Декера српски тим први пут је добио играча више, а Милош Ћук је беро реализовао ту предност (2:0).

Почетком друге четвртине Катонаш се донекле искупио за пређашњи промашај, пошто је у контри савладао Сора. Међутим, већ у наредном нападу Ћук изузетно прецизним ударцем поново доноси свом тиму +2.

’Црно-бели’ су и даље били бриљантни у одбрани, а и други играч више искоришћен је поготком Милана Алексића (4:1). У трећој четвртини обе екипе су тешко проналазиле пут до противничког гола, а пост је прекинуо Алексић голом из петерца.

Већ у следећем нападу Штајнмец је смањио на 5:2, али расположени Соро није дозволио Мађарима да се потпуно врате у игру одбранивши ’зицер’ у завршници трећег периода.

Ћук је новим прецизним ударцем опет донио Партизану +4, али у наредном нападу Катонаш смањује на 6:3. ’Отворило се’ у последњој четвртини, па је Королија лијепом шраубом затресао мрежу ривала (7:3).

Катонаш и Гергељи Киш дали су по гол и приближили госте на -2 на три минута до краја, али је Мандић ријешио питање побједника. До краја је Королија дао још један гол за коначних 9:5 и други тријумф Партизана у ЕЛ.