Васић: Џолијева калибрисала филм на ратној пропаганди против Срба

Извршни секретар Савеза независних социјалдемократа Рајко Васић сматра да је филм "У земљи крви и меда", који је режирала Анђелина Џоли, "калибрисан по ратној пропаганди против Срба и никада није било дилеме ко ће у филму бити крв, а ко мед". "Политичко, интелектуално и вјерско Сарајево поставило је противсрпски лош и једностран филм Анђелине Џоли […]

четвртак, фебруар 16, 2012 / 12:24

Извршни секретар Савеза независних социјалдемократа Рајко Васић сматра да је филм "У земљи крви и меда", који је режирала Анђелина Џоли, "калибрисан по ратној пропаганди против Срба и никада није било дилеме ко ће у филму бити крв, а ко мед".

"Политичко, интелектуално и вјерско Сарајево поставило је противсрпски лош и једностран филм Анђелине Џоли на највиши послијератни пиједестал и та чињеница говори више од свих секвенци и кадрова дотичне редитељске аматерке", наводи Васић у саопштењу.

Он сматра да је Џолијева само статист, искориштена као медијска робна марка, те да су њен филм, у ствари, и смислили и режирали други.

"Она неопрезно наводи своје консултанте, све до Клинтона, и на тај начин отрива суштину пројекта ‘крв и мед’", каже Васић.

Он наглашава да, колико год Џолијева покушавала да цијелу представу интернационализује, њен филм има јасан домаћи, овдашњи задатак – продубљивање подјела у БиХ између Срба и муслимана.

Васић додаје да Џоплијева тога никада неће бити свјесна, као ни дио сарајевског миљеа који се наслађује филмом у коме су Срби представљени као дивљаци.

Џолијева је раније потврдила да је прије снимања филма разговарала са свима до којих је могла да дође, укључујући Кофија Анана, Ричарда Холбрука, Веслија Кларка, Била Клинтона, те жртве рата.

У Сарајеву је синоћ премијерно приказан редитељски првенац америчке глумице Анђелине Џоли "У земљи крви и меда", чија радња је смјештена у ратну БиХ.



0 КОМЕНТАРА

  1. Kako li vam dođu k’o kec na desetku… Bole vehabija, Čeda, snijeg, Anđelina… sutra ko zna ko, i ko zna šta, da skrenete pažnju sluđenog i bijednog naroda sa životnih problema: kako živjeti od ničega.KAKO ŽIVJETI OD NIČEGA!!!!!!!!!
    rajkene, tako ćete sve dok ne škljocne „lija“ oko ruku NO1 svjetskog kriminalca. Akobogda i to će da bude! A, ostaješ za mene izvršni sekretar ZA SVOJ NAROD genocidnoprofašističkozločinačke bande.

  2. Ово је њихов Буквар из којег уче!

    ДЕСЕТ СТРАТЕГИЈА МАНИПУЛАЦИЈЕ СТАНОВНИШТВОМ – Ноам Чомски

    ПРЕУСМЕРАВАЊЕ ПАЖЊЕ
    Пажњу јавности преусмеравати са важних проблема на неважне. Презапослити јавност поплавом небитних информација, да људи не би размишљали и стекли основна сазнања у разумевању света.

    СТВАРАЊЕ ПРОБЛЕМА
    Та метода се назива и “проблем-реаговање-решење”. Треба створити проблем, да би део јавности реаговао на њега. На пример: изазвати и преносити насиље са намером, да јавност лакше прихвати ограничавање слободе, економску кризу или да би се оправдало рушење социјалне државе.

    ПОСТУПНОСТ ПРОМЕНА
    Да би јавност пристала на неку неприхватљиву меру, уводити је постепено, “на кашичицу”, месецима и годинама. Промене, које би могле да изазову отпор, ако би биле изведене нагло и у кратком временском року, биће спроведене политиком малих корака. Свет се тако временом мења, а да то не буди свест о променама.

    ОДЛАГАЊЕ
    Још један начин за припремање јавности на непопуларне промене је, да их се најављује много раније, унапред. Људи тако не осете одједном сву тежину промена, јер се претходно привикавају на саму идеје о промени. Сем тога и “заједничка нада у бољу будућност” олакшава њихово прихватање.

    УПОТРЕБА ДЕЧИЈЕГ ЈЕЗИКА
    Када се одраслима обраћа као кад се говори деци, постижемо два корисна учинка: јавност потискује своју критичку свест и порука има снажније дејство на људе.Тај сугестивни механизам у великој мери се користи и приликом рекламирања.

    БУЂЕЊЕ ЕМОЦИЈА
    Злоупотреба емоција је класична техника, која се користи у изазивању кратког споја, приликом разумног просуђивања. Критичку свест замјењују емотивни импулси (бес, страх, итд.) Употреба емотивног регистра омогућава приступ несвесном, па је касније могуће на том нивоу спровести идеје, жеље, бриге, бојазни или принуду, или пак изазвати одређена понашања.

    НЕЗНАЊЕ
    Сиромашнијим слојевима треба онемогућити приступ механизмима разумевање манипулације њиховим пристанком. Квалитет образовања нижих друштвених слојева треба да буде што слабији или испод просека, да би понор између образовања виших и нижих слојева остао непремостив.

    ВЕЛИЧАЊЕ ГЛУПОСТИ
    Јавност треба подстицати у прихватању просечности. Потребно је убедити људе да је (ин, у моди), пожељно бити глуп, вулгаран и неук. Истовремено треба изазивати отпор према култури и науци.

    СТВАРАЊЕ ОСЕЋАЈА КРИВИЦЕ
    Треба убедити сваког појединца да је само и искључиво он одговоран за сопствену несрећу, услед оскудног знања, ограничених способности, или недовољног труда. Тако несигуран и потцењен појединац, оптерећен осећајем кривице, одустаће од тражења правих узрока свог положаја и побуне против економског система.

    ЗЛОУПОТРЕБА ЗНАЊА
    Брз развој науке у последњих 50 година ствара растућу провалију између знања јавности и оних који га поседују и користе, владајуће елите. “Систем”, заслугом биологије, неуробиологије и практичне психологије, има приступ напредном знању о човеку и на физичком и на психичком плану.

  3. Само ме занима ова еволуција једног антинационалистичког самозваног социјалдемократе из деведестих, као да није могао наслутити овакав медијски епилог у 2012 или било којој, него ударач у шерпе мислио да нас запад воли и само да се ријешимо Радована, Ратка, ВРС, С-канала са Пала,…итд, итд, има мед и млијеко да потече. Ето ти мед рајко и крв на твој и ваш издајнички образ!

Оставите одговор