Трамп, Русија, Трамп: Фејкњузерске институције у САД, горе него код нас

Специјални савјетник Роберт Милер, у истрази о мијешању Русије у предсједничке изборе у САД, испитује евентуалне покушаје Доналда Трампа да опструира правду. Оптужбе за опструкцију чуле су се прошлог мјесеца када је Трамп отпустио директора ФБИ Џејмса Комија, који је у свједочењу пред Сенатом прошле недјеље рекао да мисли да је отпуштен "због истраге о […]

четвртак, јун 15, 2017 / 10:32

Специјални савјетник Роберт Милер, у истрази о мијешању Русије у предсједничке изборе у САД, испитује евентуалне покушаје Доналда Трампа да опструира правду.

Оптужбе за опструкцију чуле су се прошлог мјесеца када је Трамп отпустио директора ФБИ Џејмса Комија, који је у свједочењу пред Сенатом прошле недјеље рекао да мисли да је отпуштен "због истраге о Русији":

Коми је такође у свједочењу рекао да је Трампу казао да није под истрагом, преноси АП. Портпарол Трамповог личног адвоката Марк Корело синоћ је у одговору на упит "Вашингтон поста", рекао да је "цурење информација из ФБИ о предсједнику нечувено, неоправдано и незаконито".

"Вашингтон пост" се у сазнањима позивао на анонимне изворе упознате са захтјевима истражитеља.

Није познато да ли је ФБИ био извор тих информација, али је познато да су губитници предсједничких избора у САД показали своје право недемократско, нетолерантно и агресивно лице. Исто тако је већ сад јасно да ће Доналд Трамп тешко остварити већину својих предизборних обећања, због стварних носилаца власти у овој земљи, а они се налазе иза кулиса и на функцијама које народ није изабрао на изборима.



Оставите одговор