Српскиње силовито преко Пољске у полуфинале

Одбојкашице Србије пласирале су се у полуфинале Европског првенства у Србији и Италији пошто су у четвртфиналу побиједиле Пољску са 3:0 у сетовима (25:14, 25:20, 26:24). Одбојкашице Србије добро су ушле у меч и прва два сета лако су добиле. После малих проблема крајем трећег сета, ствари су „дошле” на своје и након двије сет […]

четвртак, септембар 29, 2011 / 22:39

Одбојкашице Србије пласирале су се у полуфинале Европског првенства у Србији и Италији пошто су у четвртфиналу побиједиле Пољску са 3:0 у сетовима (25:14, 25:20, 26:24).

Одбојкашице Србије добро су ушле у меч и прва два сета лако су добиле.

После малих проблема крајем трећег сета, ствари су „дошле” на своје и након двије сет лопте Пољакиња код резултата 24:22, Српкиње су направиле серију од четири поена и меч завршиле у своју корист максималним резултатом.

Селектор одбојкашица Србије Зоран Терзић истакао је да је утакмица против Пољске у четвртфиналу Европског првенства у Србији и Италији била изузетно тешка иако то резултат не показује.

„Много је било тешко победити вечерас, што резултат не показује. Играли смо против заиста добре екипе и велика је радост због победе, али што смо проиграли коначно. Мучили смо се у групи, а и против Румуније, а данас су ствари дошле на своје место”, казао је Терзић након побједе.

Одбојкашице Србије ће у полуфиналу играти против Турске која је јуче била боља од Русије са 3:0 у сетовима.

Капитенка Србије Јелена Николић оцијенила је да је наредни противник Турска веома јак, јер су Туркиње кроз јаку лигу напредовале.

„Турска лига је веома јака, девојке су напредовале и ићи ће на победу. Прошле године су нам биле дужници, али смо им ми вратили и надам се да ћемо их опет савладати”, истакла је Јелена Николић.

Мечу у хали Пионир присуствовало је око 3.000 гледалаца, а трајао је сат и 15 минута.

Србија: Бракочевић 10, Малагурски, Крсмановић 13, Малешевић, Молнар 6, Антонијевић, Весовић, Огњеновић 7, Николић 5, Нинковић, Рашић 14, Ћебић.

Пољска: Подолец 1, Косек 9, Окунијевска 5, Беднарек 2, Качоровска 3, Јашевска 5, Квијатковска 1, Страж, Радецка 3, Мај, Волош, Сковроњска 21.