Србима медаље у борилачким спортовима: Греплинг, бокс, теквондо

На европском првенству у борилачкој вјештини греплинг, које се одржава у мађарском граду Кечкемету, репрезентативац Србије Урош Чулић јуче је освојио златну медаљу у дисциплини борба са кимоном (греплинг ги), у категорији до 100 килограма. Бронзане медаље освојили су српски репрезентативци Александар Милићевић, у категорији до 77 килограма, и Урош Домановић, у категорији до 84 […]

понедељак, април 1, 2013 / 08:04

На европском првенству у борилачкој вјештини греплинг, које се одржава у мађарском граду Кечкемету, репрезентативац Србије Урош Чулић јуче је освојио златну медаљу у дисциплини борба са кимоном (греплинг ги), у категорији до 100 килограма.

Бронзане медаље освојили су српски репрезентативци Александар Милићевић, у категорији до 77 килограма, и Урош Домановић, у категорији до 84 килограма.

Захваљујући јучерашњем успијеху, Урош Чулић је одбранио титулу европског првака, пошто је прво злато на такмичењу овог ранга освојио на првенству одржаном у Бриселу у љето 2012. године.

Подсјећамо да се Урош Чулић прошле године винуо још више, да је стао и на трон свјетског првака у борби са кимоном, на свјетском првенству одржаном у пољском граду Кракову.

Овај млади, амбициозни спортиста са Дорћола успио је да за непуних десет мјесеци освоји чак три златна одличја у греплингу (са кимоном) – једно на свјетском и два на европском првенству.

Репрезентативци Србије постигли су велики успијех на европском првенству у Кечкемету, пошто су и у петак, у борбама без кимона (греплинг ноу ги), освојили једну сребрну и три бронзане медаље.

И Фејзићу злато у Бахреину

Дан пошто је Милица Мандић освојила злато на турниру у Бахреину, и српски теквондоиста Дамир Фејић остварио је исти успијех.

Фејзић је у првом колу побиједио домаћег борца са 17:3, у другом је био бољи од представника Катара са 6:3, док је у финалу тријумфувао против теквондоисте из Либана са 7:6.

Марин Дујић, тренер нашег олимпијца, истакао је да је изузетно задовољан резултатом.

„Овим смо потврдили да је Дамир и даље неприкосновен у новој категорији до 74 килограма што се тиче наших простора“, истиче Дујић, „Такође смо потврдили бодове за репрезентацију и обезбедили одлазак на Светско сениорско првенство које се овог лета одржава у Мексику“.

Стојан Рабијац у категорији до 80 килограма такмичење је завршио већ у првом колу, поразом од такмичара из Египта са 5:3.

Станковић шампион Европе у боксу

Српски боксер Ненад Станковић постао је првак Европе у полутешкој категорији у ИБФ верзији, пошто савладавши Хамзу Вандеру, Швеђанина поријеклом из Уганде.

Станковић је до побједе дошао прекидом судије у четвртом рунди, после серије муњевитих удараца српског боксера због којих је Вандера неколико пута био у нокдауну.

Станковићу је ово друга титула после титуле првака свијета у крузер категорији коју је освојио у Београду 2011. године. Он је најавио борбу за првака свијета против актуелног шампиона Абрахама Артура.

"Ова победа ми много значи, она представља искорак за мене и моју државу и зато је посвећујем Србији и председнику Николићу", рекао је Станковић Танјугу.

Нови првак Европе у полутешкој категорији оцијенио је противника као изузетно брзог и експлозивног, али је као разлог своје побједе истакао тактику.

"Знао сам да се ради о брзом боксеру и зато сам га победио управо његовим оружјем", рекао је Станковић који је у четвртој рунди противнику "сасуо праву артиљеријску паљбу", натеравши судију да прекине меч.