Србија изгубила од Русије у четвртфиналу ЕП у футсалу

Футсал репрезентација Србије поражена је у Сплиту од Русије са 1:2 у четвртфиналу Европског првенства. У мечу у коме су Руси више нападали, Србија се добро бранила и покушала из контранапада да угрози гол противника, у чему је и успjела, али није сачувала предност па ће у Загреб на полуфинале са Хрватском ићи Русија. Прво […]

уторак, фебруар 7, 2012 / 21:43

Футсал репрезентација Србије поражена је у Сплиту од Русије са 1:2 у четвртфиналу Европског првенства.

У мечу у коме су Руси више нападали, Србија се добро бранила и покушала из контранапада да угрози гол противника, у чему је и успjела, али није сачувала предност па ће у Загреб на полуфинале са Хрватском ићи Русија.

Прво полувријеме меча завршено је без голова, а у другом полувремену први погодак постигла је Србија.

У петом минуту наставка Марко Пршић добро је пратио акцију Русије и одузео лопту на половини противника, да би потом прецизно додао до Владимира Милосавца који је у трку савладао противничког голмана.

Руси, који су нападали у већем дијелу меча, наставили су после примљеног гола да уиграним акцијама прете голу Србије.

До изједначења су дошли у осмом минуту наставка после соло акције Александра Фукина који је снажним ударцем изједначио на 1:1.

Коначан резултат поставио је репрезентативац Русије, рођени Бразилац Пула који се најбоље снашао после гужве испред гола Србије и пребацио Миодрага Аксентијевића за коначних 2:1.