Србија изгубила голом у посљедњој секунди

Рукометна репрезентација Србије изгубила је у Сарагоси од селекције Пољске са 25:24 (11:13), у 4. колу Ц групе првенства свијета у Шпанији. Српски рукометаши претрпили су први пораз на првенству свијета, а мора се признати да су за то сами криви. У већем дијелу утакмице били су бољи, имали неколико пута чак пет голова предности, […]

четвртак, јануар 17, 2013 / 22:20

Рукометна репрезентација Србије изгубила је у Сарагоси од селекције Пољске са 25:24 (11:13), у 4. колу Ц групе првенства свијета у Шпанији.

Српски рукометаши претрпили су први пораз на првенству свијета, а мора се признати да су за то сами криви. У већем дијелу утакмице били су бољи, имали неколико пута чак пет голова предности, али су платили цех због нервозе и несигурности у критичним тренуцима.

Умјесто да рутински чувају стечено вођство, изабраници селектора Вуковића беспотребно су губили лопте у јаловим нападима, чему је допринијела и погрешна тактика. Сјајни голман Дарко Станић више пута је изванредно интервенисао, али није успио да заустави последњи ударац Оржеховског за тријумф Пољака буквално у последњој секунди.

Србија је одлично почела утакмицу, Момир Илић решетао је противничку мрежу, и већ после петнаестак минута обезбијеђено је плус пет голова. Како је дуел одмицао, несигурност се увукла у редове српског тима, Илићу је додијељен "фластер", а селектор Вуковић безуспјешно је покушавао да нешто промјени. Пољаци су постигли три гола заредом и на одмор се отишло са плус два.

Наставак утакмице поново је почео добром игром репрезентације Србије. Имали су наши рукометаши и предност од четири гола у овом делу меча, међутим, поново је дошло до несхватљивог пада у игри, па је последњих десетак минута вођена исцрпљућа и неизвјесна борба. Илић је после вођства Пољака од 22:21, донио пет минута прије краја изједначење (23:23), као и Никчевић после контре у 58. минуту (24:24).

Станић је у финишу одбранио зицер, 17 секунди прије краја шут Илића одбранио је пољски голман, да би у последњем нападу, буквално у поледњој секунди, Оржеховски донио тријумф свом тиму.

Рукометашима Србије предстоји да у суботу против Словеније евентуалном побједом изборе макар друго мјесто у групи, што значи и лакшег противника у осмини финала свјетског првенства.