Славија славила, Радник и Леотар изборили бодове

Фудбалери Славије наставили су са добрим партијама у Премијер лиги пошто су у 11. колу премијер лиге пред својим навијачима савладали састав Градине резултатом 2:1, уписавши тако трећу побједу у низу. Фаворизовани „соколови" дуго су тражили пут до мреже гостију, а онда је Вукашин Беновић у 43. минуту са готово 25 метара постигао еврогол за […]

понедељак, октобар 29, 2012 / 08:23

Фудбалери Славије наставили су са добрим партијама у Премијер лиги пошто су у 11. колу премијер лиге пред својим навијачима савладали састав Градине резултатом 2:1, уписавши тако трећу побједу у низу.

Фаворизовани „соколови" дуго су тражили пут до мреже гостију, а онда је Вукашин Беновић у 43. минуту са готово 25 метара постигао еврогол за почетно вођство. Но, радост домаћих трајала је само два минута. Матија Катанец је уз много среће матирао Ратка Дујковића из слободног ударца, који је досуђен након што је Радосав Алексић фаулирао Дамира Смајловића и притом зарадио други жути, односно црвени картон.

Иако са играчем мање, Славија је у наставку нападала. Као плод такве игре стигао је гол Лазара Видића у 73. минуту, који је поништен због непостојећег офсајда. Ипак, да правда буде задовољена побринуо се управо Видић, који је пет минута касније пенал претворио у погодак и шести тријумф сезоне.

Радник је пред својим навијачима спасавао бод против Челика (2:2), Леотар је ремизирао на гостовању Травнику (1:1), док су Борац и Рудар Приједор своје дуеле са Вележом, односно Зрињским играли синоћ.

Резултати 11. кола: Славија – Градина 2:1 (Беновић 43, Видић 78 пенал – Катанец 45), Широки Бријег – ГОШК 5:0 (Баришић 4, Вагнер 21, 23, Зломислић 73, Роскам 77), Травник – Леотар 1:1 (Рибић 44 – Шараба 33), Звијезда – Сарајево 2:2 (Џафић 32, А. Халиловић 67 – Белошевић 45 пенал, Хусејиновић 54), Жељезничар – Олимпик 1:0 (Адиловић 66), Радник – Челик 2:2 (Зељковић 11, Басара 90 – Кајкут 3, Малетић 63)
Играно синоћ: Зрињски – Рудар Приједор, Борац – Вележ.

Пласман: 1. Сарајево 26 бодова, 2. Жељезничар 26, 3. Славија 21, 4. Зрињски (меч мање) 19, 5. Широки Бријег 18, 6. Борац (меч мање) 16, 7. Олимпик 16, 8. Леотар 15…