САД на Канаду у финалу прије финала

Репрезентације САД и Канаде играће финале прије финала у хокеју на леду на ЗОИ у Сочију. САД је ношен Дастином Браунсом са 5:2 надиграо селекцију Чешке за друго олимпијско полуфинале у низу. Канада једва савладала изненађење турнира Летонију 2:1, чији је гол на чудесан начин чувао 21-годишњи Кристерс Гудлевскис са чак 55 одбрана. САД и […]

среда, фебруар 19, 2014 / 23:38

Репрезентације САД и Канаде играће финале прије финала у хокеју на леду на ЗОИ у Сочију.

САД је ношен Дастином Браунсом са 5:2 надиграо селекцију Чешке за друго олимпијско полуфинале у низу.

Канада једва савладала изненађење турнира Летонију 2:1, чији је гол на чудесан начин чувао 21-годишњи Кристерс Гудлевскис са чак 55 одбрана.

САД и Канада су пре четири године играли за злато у Ванкуверу. Американци имају идеалну шансу да се освете за пораз. У другом полуфиналу олимпијског турнира гледаћемо још један локални дерби, нордијски окршај Финске (која је шокирала домаћина Русију) и Шведске (која је имала најлакши пут до полуфинала преко Словеније).

САД је већ после првих 20 минута имао два гола предности против Чешке. Американци су рано повели, већ у 100. секунди Џејмс ван Ремсдајк. је постигао гол, али га је смао два и по минута касније ‘поништио’ Алеш Хемски.

Међутим, у последњих пет минута Рајан Сатер је креирао две акције које је головима завршио Браун за великих 3:1.

Победу САД је половином другог периода потврдио Зек Периз голом из ‘пауер-плеја’, а дебакл Чеха најавио је у другом минуту последње трећине Фил Кесел. Ипак, Хемски својим другим голом ублажава пораз своје селекције.

Канађани су много теже него што се очекивало стигли до полуфинала. Гол Патрика Шарпа у 14. минуту наговестио је лагану победу, али је само два минута касније сјајни Лаурис Даржинс изједначио.

Мучили су се Канађани да сломе отпор ривала пуна 33 минута, све до акције са играчем више коју је седам минута пре краја у гол материјализовао Шеја Webер.