Пораз Игокее у Јерусалиму, за пролаз остала теорија

Након петог пораза у Еврокупу, кошаркаши Игокее све даље од пласмана у наредну фазу такмичења. Хапоел (очекивано) славио у Јерусалиму 85:71. Кошаркаши Химкија већ су изборили пласман даље, Каршијака је такође близу циља, док је након вечерашњег тријумфа Хапоела над Игокеом јасно да Александровчанима остаје само теоретска шанса да наставе такмичење у Еврокупу. Тријумф домаћих […]

четвртак, новембар 28, 2013 / 09:04

Након петог пораза у Еврокупу, кошаркаши Игокее све даље од пласмана у наредну фазу такмичења. Хапоел (очекивано) славио у Јерусалиму 85:71.

Кошаркаши Химкија већ су изборили пласман даље, Каршијака је такође близу циља, док је након вечерашњег тријумфа Хапоела над Игокеом јасно да Александровчанима остаје само теоретска шанса да наставе такмичење у Еврокупу.

Тријумф домаћих 85:71 (27:16, 21:17, 19:16, 18:22) Израелцима је донио могућност да се боре за прве три позиције и изборе пласман у наредну фазу такмичења.

Играчи Хапоела отворили су сусрет вођством 4:0, да би Бранко Јоровић постигао прве поене за "игосе" након два и по минута игре. Средином прве четвртине, при резултату 8:7, фаворизовани домаћи кошаркаши направили су серију 9:0, да би до одласка на први одмор вођство Хапоела "нарасло" на +11, 27:16.

Предност Израелаца повећавала се и током друге четвртине. Био је то период игре у којима је домаћим кошаркашима све полазило за руком, чиме су стигли до серије 10:0, па је 14. минуту Хапоел имао максималних +21, 39:18. Борис Бакић је ипак тројком успио да прекине низ домаћих. Бакић и Душко Бунић добром игром успјели су да смање предност домаћих на подношљивих 41:30, да би до краја првог полувремена домаћи играчи серијом погодака са пенала стигли до 48:33.

Роналд Дупри са 12 и Јотам Халперин са 10 поена предводили су Хапоел у првих 20 минута меча, док су се код Игокее истакли Синиша Штембергер са 10 и Борис Бакић, који је убацио осам поена.

Серијом 5:0 изабраници Милутина Латинчића ушли су у наставак меча. Прво је Јоровић погодио са линије слободних бацања (једно од два), након чега је Немања Гордић везао четири поена. Игокеа је наставила са добрим издањем у трећој четвртини, па је Серхерио Гипсон "украо" једну лопту и лаганим полагањем довео свој тим испод двоцифреног заостатка, 53:44. Ипак, Хапоел узвраћа серијом 10:0 и поново долази на +19, да би се пред олдучујућу четвртину ушло са 67:49.

Домаћи кошаркаши као да су се задовољили високим вођством, па су у посљедњи период игре ушли "под ручном". Игокеа прави серију 5:0 захваљујучи разиграном Гипсону, који се касно пробудио. Ипак, предност домаћина која је направљена још у првих 10 минута била је недостижна за госте. На крају, 85:17.

Роналд Дупри био је најефикаснији играч сусрета са 22 поена и шест скокова, док је Јотам Халперин додао 14 поена у побједничког екипи. Код Игокее Бранко Јоровић постигао је 15 поена, Серхерио Гипсон убацио је 13, а Борис Бакић 11.

Игокеа наредни меч у Еврокупу игра 4. децембра против Асесофта, а прије тога, у недјељу, очекује је дуел против Будућности у оквиру 10. кола АБА лиге.