Отворено друштво словеначко тражи изградњу жичане ограде

Око 80 одсто анкетираних Словенаца сматра да треба поставити ограду на границу са Хрватском да би био заустављен долазак избјеглица. Словенци не страхују од терористичких напада, али као пријетњу својој безбједности виде "ријеку" избјеглица, које посљедњих мјесец дана иду кроз Словенију према Аустрији. Са одлуком Владе да се постави ограда ради одвраћања избјегличког таласа слаже […]

понедељак, новембар 23, 2015 / 14:46

Око 80 одсто анкетираних Словенаца сматра да треба поставити ограду на границу са Хрватском да би био заустављен долазак избјеглица.

Словенци не страхују од терористичких напада, али као пријетњу својој безбједности виде "ријеку" избјеглица, које посљедњих мјесец дана иду кроз Словенију према Аустрији.

Са одлуком Владе да се постави ограда ради одвраћања избјегличког таласа слаже се 79 одсто анкетираних, док је 21 одсто против, показала је анкета коју је објавио љубљански "Дневник".

Да је ограда на словеначко-хрватској граници потребна, највише су увјерене присталице највећих странака – Странке модерног центра премијера Мире Церара и опозициона Словеначка демократска странка, коју води бивши премијер Јанез Јанша.

На питање треба ли Словенија да пружи војну помоћ Француској у нападу на терористичку организацију "Исламска држава", позитивно је одговорило 40 одсто испитаника, док се томе противи 39 одсто.

Војну интервенцију ЕУ у Сирији подржава свега 13 одсто Словенаца, а 44 одсто се не слаже са нападима на "Исламску државу" и залаже за друге начине рјешавања безбједносне кризе и терористичких изазова.

Већина испитаника наводи да се због напада у Паризу не осјећа угроженим, а 19 одсто њих сада више страхује за своју безбједност.



Оставите одговор