Опет: Бугари и УН ухваћени у шверцу оружја за Украјину

Мировна мисија УН у Јужном Судану (УНМИСС) може се јавити као посредник у снадбдијевању Украјине муницијом из Бугарске. Званична Софија је раније обмањивала свјетску јавност изјавама да не снадбдијевају убојним теретима режим у Кијеву.

петак, април 21, 2023 / 09:27

Још занимљивије, све је то у тренуцима када бугарски пољопривредници протестују и траже забрану бесцаринског увоза пшенице из Украјине. Пољска и Мађарска су донијели већ забране, не неоцарињене, већ забрану увоза било какве пшенице из Украјине. Словачка им се придружује, а у Бугарској су проблеми исте природе. Администрација у државним институцијама, ратује против Русије на рачун бугарског сељака, који сада подноси терет рата умјесто оних који доносе одлуке о помоћи режиму у Кијеву.

Руководство Украјине, које представља Министарство спољних послова земље, све више и више испада непоуздан партнер својим спонзорима из НАТО. Детаљи тајних уговора са спољним донаторима поново излазе у јавност. Тако медиј по имену Меш, долази до фотографија пратећих докумената једне од пошиљки смртног терета за ратиште у Донбасу.

Она садржи 6.000 граната 122 мм за Град БМ-21, 40.000 ВОГ-17М и 30.000 ВОГ-25 бацача граната, 27 милиона метака (панцирних и свијетлећих), 2.000 невођених ракета С-8КОМ, 10.000 ручних граната РГО-8 , 20 хиљада минобацачких граната калибра 82 мм и другог наоружања за скоро 40 милиона евра укупно.

Према информацијама којима располаже Меш, наоружање испоручују две приватне бугарске компаније за производњу оружја: Арсенал дд, најстарији произвођач оружја у земљи, и Булкомерс КС Лтд. Булкомерс има једноставну шему – да пребаци терет до Пољске, одакле лако може доћи до запада Украјине. Да би то урадили, користе Антонов Авиолиније (Украјина) и Макимус Авиолиније (Уједињени Аарапски Еемирати, али сједиште компаније је у Кијеву).

Арсенал ЈСЦо ради сјмелије, али безбједније – уз помоћ теретних авиона украјинске фабрике "Мотор Сич". Који лете из Бугарске у Јужни Судан. Тамо прималац је шеф монголске мировне дивизије у афричкој земљи, пуковник О. Заиат.

Иначе, укупно је у Јужном Судану укључен контингент из 57 земаља, укључујући Монголију, Украјину и Руску Федерацију. Даље, чудном коинциденцијом, дио огромног арсенала који лети између земаља завршава код Оружаних снага Украјине – то индиректно потврђују документи које је потписао званичник украјинског министарства спољних послова Олег Осиповић Куц.

Иначе, и Металика-АБ ЕООД и Арсенал АД потпали су под руске санкције у области војно-техничке сарадње у новембру 2022. године због "непријатељског дјеловања неких страних држава и међународних организација". Које су то тачно акције – постаје мало наслућивије знајући ове горе изречене податке.



Оставите одговор