Oмладинци побиједили Мексико и отишли у осмину финала

Омладинска репрезентација Србије тотално је надиграла у последњем колу вршњаке из Мексика савладавши их головима Максимовића и Живковића са 2:0 и пласирала се у осмину финала Мундијалита као прва у групи Д! "Орлићи" су показали један стил игре који подсећа на стара добра времена, пасови су убијали Мексиканце, а колективна игра, што у одбрани, што […]

субота, јун 6, 2015 / 12:34

Омладинска репрезентација Србије тотално је надиграла у последњем колу вршњаке из Мексика савладавши их головима Максимовића и Живковића са 2:0 и пласирала се у осмину финала Мундијалита као прва у групи Д!

"Орлићи" су показали један стил игре који подсећа на стара добра времена, пасови су убијали Мексиканце, а колективна игра, што у одбрани, што у нападу, остављала је противника без наде да ће доћи макар до бода.

Србија је одлучивала сама о себи, јер је имала добру гол разлику и поред тога што су све четири селекције имале по три бода. Ништа није препуштено случају, јер смо успели да затресемо мрежу већ после два минута игре.

Тотална офанзива од самог старта тотално је пореметила концепт Мексиканаца, па при једном ауту са десног крила нису успели да консолидују одбрану, што их је много коштало, јер је Сергеј Милинковић-Савић дошао до лопте, главом је спровео до Немање Максимовића који је истим делом тела са три метра погодио мрежу противника за велико славље.

Наставили су се напади изабраника Вељка Пауновића, али са дозом опреза, јер је селекција Мексика озбиљно рачунала на контре које су биле најопасније њихово оружје, али је голман Рајковић све скидао и уливао самопоуздање саиграчима.

Чувар мреже Србије је у 36. минуту добро прочитао намеру Гузмана који је стигао на лопту пре Бабића, тукао из волеја, али је горњи десни угао био одлично заштићен, па је остало 1:0.

Три бода су одбраном једног гола разлике била у џепу, што је било довољно за славље, али се у 43. минуту после фаула 25 метара указала прилика Андрији Живковићу да још једном натера Гонзалеса да вади лопту из мреже.

Залетео се млади ас Партизана и са унутрашњим делом стопала леве ноге упутио пројектил у леви угао гола Мексика, тако да је противнички табор могао само да посматра један од најлепших погодака на Светском првенству у том узрасту.