Обала Слоноваче први финалиста афричког првенства

Репрезентација Обале Слоноваче први је финалиста овогодишњег издања Купа афричких нација који се игра у Екваторијалној Гвинеји. "Слонови" су у полуфиналу били убједљиви против ДР Конга са 3:1 (1:0), а у финалу ће играти са бољим из дуела у којем се састају Гана и домаћин турнира. Селекција Ервеа Ренара је доминирала против Конга, с лакоћом […]

четвртак, фебруар 5, 2015 / 12:53

Репрезентација Обале Слоноваче први је финалиста овогодишњег издања Купа афричких нација који се игра у Екваторијалној Гвинеји.

"Слонови" су у полуфиналу били убједљиви против ДР Конга са 3:1 (1:0), а у финалу ће играти са бољим из дуела у којем се састају Гана и домаћин турнира.

Селекција Ервеа Ренара је доминирала против Конга, с лакоћом славила, а могло је бити и убједљивије, али су голови Јаје Туреа, Жервиња и Вилфреда Канона били довољни за финале.

"Слонови" су стигли до шансе да освоје другу титулу шампиона Африке, прву после 23 године паузе, а играће друго финале у последња три КАН. Прије три године поражени су на пенале од Замбије.

После 20-ак мирних минута у Бати, Обала Слоноваче је повела. Бони је тражио простор за шут на лијевој страни казненог, кренуо у средину и уз доста муке гурнуо лопту на ивицу казненог, гдје је на њу натрчао Јаја Туре и из све снаге распалио по њој. Овај "пројектил" је ишао по средини гола, кроз руке голмана Конга у мрежу.

Ипак, само четири минута касније Конго је изједначио. Штопер "Слонова" Бејли је беспотребно играо руком у казненом, а Мбокани је са пенала постигао трећи гол на турниру.

Међутим, Обала Слоноваче је наставила да доминира и ствара шансе, те је пет минута прије полувремена вратила вођство. Бони је опет био асистент, убацио је лопту са десне стране, а Жервињо се сјајно убацио на првој стативи и поред успаване одбране ривала проследио је у мрежу.

"Слонови" су били више него доминантни после изједначења резултата, било би више него засложено да су на полувреме отишли и са више од једног гола предности.

У другом полувремену меч је имао исти ритам, Обала Слоноваче је доминирала, а Конго се бранио. Иницијатива је донијела резултат "Слоновима", који око пола сата прије краја потврђују пласман у финале.

Аурије је шутирао голавом, голман Конга је одбранио, али је Канон натрчао на лопту и погодио за 3:1.

У другом полуфиналу КАН у четвртак играју Гана и домаћин Екваторијална Гвинеја у Малабуу.