Њемачки МУП: Четвртина младих муслимана не жели да се интегрише

Четвртина младих муслимана у Њемачкој није спремна на интеграцију, показала је студија коју је провело њемачко Министарство унутрашњих послова. Демохришћани сматрају да је то упозорење да Њемачкој пријети опасност од фанатика, док либерали и опозиција критикују студију. Њемачки министар унутрашњих послова Ханс-Петер Фридрих изјавио је да је запањен тиме да 24 одсто младих муслимана има […]

субота, март 3, 2012 / 13:40

Четвртина младих муслимана у Њемачкој није спремна на интеграцију, показала је студија коју је провело њемачко Министарство унутрашњих послова.

Демохришћани сматрају да је то упозорење да Њемачкој пријети опасност од фанатика, док либерали и опозиција критикују студију.

Њемачки министар унутрашњих послова Ханс-Петер Фридрих изјавио је да је запањен тиме да 24 одсто младих муслимана има негативан став према Западу. Фридрих је изјавио и да Њемачка поштује поријекло и идентитет усељеника, али и да је "недопустив увоз ауторитарних, антидемократских и религиозно-фанатичних погледа на свијет".

Њемачки Завод за миграцију и избјеглице процијенио је да у тој земљи живи око четири милиона муслимана. Готово половина њих има њемачко држављанство – јавља "Дојче веле".

За потребе студије испитано је 700 младих муслимана, са и без њемачког пасоша. Анализирана су и 692 телевизијска прилога. Они који нису били спремни на интеграцију описани су као "строго религиозни, са снажним отпором према Западу, са склоношћу прихватања насиља и без жеље за интеграцијом".

Студију критикују у либералној ФДП странци, партнеру демохришћана на власти. Портпарол либерала за питања интеграције Серкан Торен рекао је да студија на иритирајући начин доводи у везу религију и спремност на насиље, због чега не доноси нова сазнања.

И истраживач религија и доцент на Универзитету у Оснабрику Рауф Цејлан критикује студију, истичући да се расправа о интеграцији годинама редукује на "етикетирање ислама". Цејлан захтијева да се дебата о исламу води другачије, узимајући у обзир факторе као што образовање, сиромаштво и учешће у друштвеним токовима.



Оставите одговор