Музеј рачунарских вируса

Већина људи углавном има добру идеју у вези са тим како компјутерски вируси и малвер данашњице изгледају: поп-ап прозори, спам сајтови подешени као почетне странице, лажне апликације које се инсталирају, спајвер и софтвер који омогућава даљинску контролу корисниковог уређаја и друго. Али каква је ситуација била у МС-ДОС ери? Чега су се корисници рачунара у […]

понедељак, фебруар 8, 2016 / 09:57

Већина људи углавном има добру идеју у вези са тим како компјутерски вируси и малвер данашњице изгледају: поп-ап прозори, спам сајтови подешени као почетне странице, лажне апликације које се инсталирају, спајвер и софтвер који омогућава даљинску контролу корисниковог уређаја и друго. Али каква је ситуација била у МС-ДОС ери?

Чега су се корисници рачунара у прошлости плашили када им се Пи-си зарази. Малвер Музеј нуди историјски и сигуран увид у оно што је рачунаре нападало осамдесетих и деведесетих година прошлог вијека.

Музеј је креирао онлајн сигурносни експерт Мико Хајпонен. Музеј нуди каталошку презентацију старих вируса, омогућавајући корисницима да погледају њихове ефекте у оквиру интернет претраживача, али без опасности и ефеката. Многи од изложених вируса су на корисничким уређајима запосједали екран, приказујући поруке, фотографије или анимације, уз поруку чиме је Пи-си заражен, истовремено уништавајући рачунар. Потпуно супротно данашњем времену, гдје вирус сједи скривен и непримјетан, док прикупља или уништава битне информације.

На овој адреси можете посјетити Музеј малвера и прегледати који и какви су вируси били ноћна мора Пи-си корисника прије неколико деценија.



Оставите одговор