Минимална предност Јувентуса пред реванш

После првог дуела осмине финала Лиге шампиона и у Јувентусу и у Борусији Дортмунд могу да буду задовољни. Меч у Торину завршен је побједом домаћина, 2:1, па због гола у гостима и жуто-црни имају чему да се надају 18. марта у Дортмунду. Јуве је већи дио утакмице био бољи ривал, посебно у другом полувремену. На […]

уторак, фебруар 24, 2015 / 23:39

После првог дуела осмине финала Лиге шампиона и у Јувентусу и у Борусији Дортмунд могу да буду задовољни.

Меч у Торину завршен је побједом домаћина, 2:1, па због гола у гостима и жуто-црни имају чему да се надају 18. марта у Дортмунду.

Јуве је већи дио утакмице био бољи ривал, посебно у другом полувремену. На такав расплет највише је утицао погодак у финишу првог полувремена, којим је Алваро Мората по други пут донио предност црно-бијелима.

До тог тренутка, а од изједначења у 18. минуту, Борусија је имала контролу над игром.

Гости су успјели да изједначе преко Марка Ројса, само пет минута пошто је Јувентус повео поготком Карлоса Тевеза.

То брзо поравнање донело је психолошку превагу на страну вицешампиона Њемачке, али је одлична акција Тевеза, Погбе и Морате уочи одласка на одмор шокирала играче Борусије.

У другом полувремену Јувентус је контролисао дешавања и неколико пута могао и до убједљивије побједе, која би донијела сигурност уочи реванша. Овако, карте су и даље отворене…

Невен Суботић се на изненађење многих није нашао у протоколу за ову утакмицу, а и даље је дилема због чега. Поједини медији пишу да се разболио уочи утакмице, а други да је истегао мишић током загријавања.