Манчестер јунајтед остао без ЛШ након 19 година!

Фудбалери Манчестер Јунајтеда изгубили су синоћ у Ливерпулу од Евертона са 2:0 у мечу 35. кола Премијер лиге и остали без шанси да освоје мјесто које следеће сезоне води у Лигу шампиона. Јунајтед, три кола прије краја, има 13 бодова мање и меч мање од четвртопласираног Арсенала, који се налази на позицији довољној за пласман […]

понедељак, април 21, 2014 / 11:10

Фудбалери Манчестер Јунајтеда изгубили су синоћ у Ливерпулу од Евертона са 2:0 у мечу 35. кола Премијер лиге и остали без шанси да освоје мјесто које следеће сезоне води у Лигу шампиона.

Јунајтед, три кола прије краја, има 13 бодова мање и меч мање од четвртопласираног Арсенала, који се налази на позицији довољној за пласман у квалификације за ЛШ.

То је први пут од сезоне 1995/1996 да славни клуб са Олд Трафорда неће наступити у елитном европском такмичењу. У поменутој сезони Јунајтед је играо у тадашњем Купу УЕФА, а како тренутно играју, "ђаволи" ће тешко и до мјеста у Лиги Европе на јесен.

Евертон је питање побједника на данашњем мечу ријешио већ у првом полувремену. У 28. минуту Лејтон Бејнс је погодио са "бијеле тачке", а тријумф домаћина потврдио је Кевин Мираљас у 43. минуту.

Екипи Дејвида Мојеса, који је до прошлог лета водио баш Евертон, ово је други пораз од ливерпулског клуба у сезони.