Лудогорец опет избацио Партизан

Фудбалери Партизана нису успjели да се пласирају у плеј-оф за пласман у Лигу шампиона, пошто су у Хумској одиграли неријешено 2:2 са Лудогорецом. Бугарска екипа прошла је даље захвлаљујући голу у гостима, пошто је први меч у Разграду завршен 0:0. ’Црно-бели’ ће покушати да се пласирају у Лигу Европе кроз квалификације. Може се рећи да […]

четвртак, август 7, 2014 / 01:03

Фудбалери Партизана нису успjели да се пласирају у плеј-оф за пласман у Лигу шампиона, пошто су у Хумској одиграли неријешено 2:2 са Лудогорецом.

Бугарска екипа прошла је даље захвлаљујући голу у гостима, пошто је први меч у Разграду завршен 0:0.

’Црно-бели’ ће покушати да се пласирају у Лигу Европе кроз квалификације.

Може се рећи да је Партизан испао због очајног старта утакмице, али и невнероватног и безобразног потеза Бранислава Трајковића који је у 41. минуту добио директан црвени картон.

Партизан је у размаку од два минута примио два гола, али је успео да се врати, све до искључења Трајковића.

Лудогорец је боље отворио сусрет, а у 19. минуту им се исплатила нападачка игра. По десној страни прошао је Михаил Александров, заврнуо на ивицу петерца гдје је Мареселињо уклизао испред Трајковића и послао лопту у супротну малу мрежу.

Играчи Партизана нису стигли ни да се консолидују, а на семафору је писало 2:0 за госте. Малтене пресликана акција као код првог поготка, само што је овога пута по десном боку прошао Каисара и несхватљиво остао сам. Вратио је повратну на пенал где је Марселињо имао времена да је примири и закуца под пречку.

Чинило се да је тада све изгубљено, али је Шкулетић до финиша полувремена изједначио. Прво је у 30. минуту реализовао одличну акцију ’црно-белих’ у три потеза. Почео ју је Станковић који је нашао Брашанца, а овај избацио Шкулетића који је изашао 1 на 1 са противничким голманом и успио да закуца лопту испод пречке прије клизећег старта Златинског.

Пет минута касније нападач вицешампиона Србије дао је и други гол. Ударац из угла извео је Дринчић, неко од играча Лудогореца је дотакао лопту на петерцу, а она се од Трајковића одбила и погодила стативу. Лопта је после удара у оквир гола пала у петерац гдје је сачекао Шкулетић и послао изнад голмана Стојанова.

Када се чинило да домаћи преузимају иницијативу, Трајковић је потпуно непотребно ударио Безјака у лице и добио црвени картон. Ту је меч преломљен и Партизан није могао до гола са играчем мање.

У другом полувремену добре прилике су пропустили Лазовић и Шкулетић, а нису помогли ни Лука и Нинковић који су ушли у игру, па ће Лудогорец чекати ривала у петак у Ниону.