ЛШ: Марсеј и Базел срушили гиганте!

У последња два меча првих дуела осмине финала Лиге шампиона, побједе су остварили домаћи тимови у Марсеју и Базелу са по 1:0. Олимпик и Базел су искористили слабу форму Интера и Бајерна и минималним резултатима стекли предност пред реванше у Милану и Минхену. Марсеј и Интер су се жестоко борили на "Велодрому", да би у […]

четвртак, фебруар 23, 2012 / 11:02

У последња два меча првих дуела осмине финала Лиге шампиона, побједе су остварили домаћи тимови у Марсеју и Базелу са по 1:0.

Олимпик и Базел су искористили слабу форму Интера и Бајерна и минималним резултатима стекли предност пред реванше у Милану и Минхену.

Марсеј и Интер су се жестоко борили на "Велодрому", да би у самом финишу меча Андре Ајев донио побједу Олимпику. Базел је у првом полувремену погађао стативе, Бајерн је у наставку доминирао, али је Валентин Стокер обрадовао "Сент Јакобс".

После брзе акције у 11 минуту Камбијасо је са лијеве стране убацио лопту у казнени простор Олимпика, Дијего Форлан је шутирао, али је Стив Манданда сјајном интервенцијом лопту избацио у корнер.

До краја полувремена Марсеј је контролисао лопту, док је Интер из полуконтри озбиљно угрожавао Манданду, али Форлан, Занети и веома лоши Зарате нису успјели да затресу мрежу.

szólj hozzá: Marselha 1-0 Inter

И у наставку меча оба тима су била подједнако опасна, мада су "нероазури" имали зрелије гол шансе. Домаћи играчи су опасне нападе углавном завршавали шутевима поред гола.

У самом финишу Марсеј је направио велики притисак на одбрану Интера, напао је са свих страна и то је коначно донело резултат у судијској надокнади времена. После центаршута Матјеа Валбуене после корнера са леве стране, најспретнији је био репрезентативац Гане Андре Ајев који је главом савладао Жулија Цезара.

Врло занимљив меч одигран је у Базелу гдје је домаћи тим бриљирао у првом полувремену на препуном "Сент Јакобс парку" гдје је гостовао њемачки гигант Бајерн из Минхена.

Да су Баварци у кризи показале су бројне шансе Швајцараца који су могли да стекну велику предност на полувремену, али су играчи Базела погодили чак три стативе.

И у другом дијелу Базел је опасно пријетио, разиграо се и Бајерн који је имао чак 10 шутева у оквир гола ривла, али је на голу био феноменалан млади Јан Зомер. А онда, четири минуте прије краја меча, Валентин Стокер је после паса Жака Зуе шокирао све савладавши Мануела Нојера.