Литванци са Хрватском у полуфиналу

Кошаркаши Литваније играће против Хрватске у полфуфиналу Евробаскета у Словенији. У посљедњем четвртфиналу Литванци су у посљедњих десет минута сломили отпор Италије и славили са 81:77. Потпуно изједначен меч преломљен је у првих шест минута посљедње четвртине када Италијани нису постигли ниједан поен, а Литванци су направили серију 15-0. Италијани ће након овог пораза у […]

петак, септембар 20, 2013 / 07:40

Кошаркаши Литваније играће против Хрватске у полфуфиналу Евробаскета у Словенији.

У посљедњем четвртфиналу Литванци су у посљедњих десет минута сломили отпор Италије и славили са 81:77.

Потпуно изједначен меч преломљен је у првих шест минута посљедње четвртине када Италијани нису постигли ниједан поен, а Литванци су направили серију 15-0.

Италијани ће након овог пораза у петак играти против Украјине и поражени из тог дуела ће на мегдан Србији у суботу у борби за Свјетско првенство.

Сеибутис и Калниетис убацили су по 17 поена за побједнике, док је Мачиулис додао 13. У саставу Италије Марко Белинели убацио је 22 поена, а Ђентиле је додао 15.

Литваницу су били благи фаворити пред овај дуел и од самог старта су преузели контролу над утакмицом. Већ у трећем минуту имали су +7 (9:2), а послије првих десет минута водили су 22:15.

Италијани, иако знатно ослабљени на овом шампионату, успијевали су да држе једноцифрени заостатак. Почетком друге дионице су након поена Динера и Ђентилеа пришли на само минус три (27:24), али Литванци су успијевали да одбију сваки налет ривала, све до самог финиша полувремена. Белинели је три секунде пред полувреме погодио за два, па је Литванија са само поеном вишка отишла на велики одмор.

Поенима Датомеа на старту другог полувремена Италија је дошла до првог вођства на утакмици (41:40) и тако најавила неизвјестан меч до самог краја. Успјели су Литванци да врате предност поенима Мачиулиса, Калниетиса и Лавриновича (50:44), али нису успјели да се одлијепе. Белинели, Ћинћарини и Ђентиле резиграли су се на другој страни и Италија је пред одлучујућих десет минута водила – 58:57.

Побједник је дефинитивно одлучен у првих пет минута посљедње дионице. Потпуно неочекивано Италијани нису постигли ниједан поен у првих 6 минута и 20 секунди посљедње деонице, па и нису имали чему да се надају. За то време Литванија је направила серију 15-0 и у посљедња четири минута ушла је са +14 (72:58).

До краја су Италијани успјели да ублаже пораз, али сигурно ће жалити јер су имали шансу.