Лига Европе: Звезда или Динамо – Черноморецу је свеједно

Звоминир Вукић донио је побједу ПАОК-у, док је Мирослав Ђукић доживио тежак пораз са Валенсијом у првом колу Лиге Европе. Тотенхем, Фиорентина, Свонси и Салцбург су показали највише на отварању сезоне у најмасовнијем европском такмичењу. Највише су разочарали ПСВ и Динамо Кијев. Ђукићева Валенсија пролази кроз агонију на старту сезоне, а гостовање Свонсија на старту […]

петак, септембар 20, 2013 / 07:54

Звоминир Вукић донио је побједу ПАОК-у, док је Мирослав Ђукић доживио тежак пораз са Валенсијом у првом колу Лиге Европе.

Тотенхем, Фиорентина, Свонси и Салцбург су показали највише на отварању сезоне у најмасовнијем европском такмичењу. Највише су разочарали ПСВ и Динамо Кијев.

Ђукићева Валенсија пролази кроз агонију на старту сезоне, а гостовање Свонсија на старту лиге Европе било је кап која је прелила чашу – Рами је искључен послије десет минута, велшки клуб (који је на терену имао 6 Шпанаца, наспрам само 4 Валенсијина) повео је 3:0, а у тим минутима ватрени навијачи су напустили трибину, не желећи више да гледају срамоту.

Блистале су екипе које су елиминисале српске екипе из Европе. Лудогорец је славио 2:0 у Ајндховену, Черноморец преокренуо у Загребу на 2:1 против Динама, Рубин разбио Марибор 5:2, а Тун савладао Рапид 1:0.

Тотенхем је ако добио Трумсе 3:0, Фиорентина истим резултатом Пасош Фереиру, док је Лацио надиграо Легију 1:0. У једном од дербија вечери Бетис и Олимпик Лион су ремизирали без голова.