Лига Шампиона: Побједе Бенфике и ПСЖ

Фудбалери Бенфике побиједили су вечерас у Лисабону Зенит Санкт Петербург са 1:0 у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона. После уједначеног првог полувремена, домаћи тим је у другом дијелу био доминантнији, створио је више прилика, али је до гола дошла тек у надокнади времена, када је гол постигао најбољи стријелац тима Жонас. Реванш меч на […]

уторак, фебруар 16, 2016 / 22:38

Фудбалери Бенфике побиједили су вечерас у Лисабону Зенит Санкт Петербург са 1:0 у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

После уједначеног првог полувремена, домаћи тим је у другом дијелу био доминантнији, створио је више прилика, али је до гола дошла тек у надокнади времена, када је гол постигао најбољи стријелац тима Жонас.

Реванш меч на програму је 9. марта.

Зениту је ово био први такмичарски меч после нешто више од два мјесеца, а Бенфика је у меч ушла након првенственог пораза од Порта, тако да су обе екипе почеле опрезно меч.

Руска екипа у првих 45 минута није створила ниједну шансу, док је Жонас имао један добар шут из даљине, а Константинос Митроглу је смјестио лопту у мрежу Зенита, али је био у офсајду.

Друго полувријеме донијело је више узбуђења. Зенит је најбољу прилику пропустио у 52. минуту, када је Аксел Вицел после соло акције лијепо шутирао, али му је Жулио Сесар одбранио ударац.

Бенфика је имала неколико полуприлика и изгледнијих шанси у другом полувремену, али је меч решен тек у финишу сусрета. Прво је Доменико Кришито искључен у 90. минуту због другог жутог картона.

Слободан ударац извео је Николас Гаитан и пронашао је Жонаса у шеснаестерцу, који је главом смијестио лопту у мрежу уз десну стативу за побједу.

ПСЖ савладао Челси резултатом 2:1

Фудбалери Пари Сен Жермена стекли су предност пред реванш осмине финала Лиге шампиона, пошто су данас на свом стадиону са 2:1 савладали Челси.

Стрелци за француски клуб били су Златан Ибрахимовић у 39. и Единсон Кавани у 78. минуту, док је гол за госте из Енглеске у надокнади првог полувремена постигао Џон Оби Микел.

ПСЖ је био потпуно доминантан на почетку утакмице, када је имао више добрих прилика за вођство. Ипак, Челси се бранио, а у 23. минуту имао и најбољу прилику до тада, када је Кевин Трап одбранио шут главом Дијега Косте, после чега је лопта погодила пречку.

Домаћи тим је наставио добро да игра и повео је у 39. минуту из слободног ударца, који је арбитар досудио после прекршаја Џона Обија Микела над Муром. ; Ибрахимовић је шутирао са 20-ак метара, а лопта је закачила Микела у живом зиду и преварила Тибоа Куртоу.

Микел се, међутим, искупио за грешке у надокнади полувремена, када се одлично снашао у казненом простору након центаршута Вилијана из корнера и ударцем са пет метара савладао Трапа.

Обе екипе су у другом полувремену имале прилике за други гол, а своју је искористио резервни фудбалер ПСЖ-а Кавани, који је четири минута пошто је замијенио Муру искористио одлично додавање Анхела Ди Марије и кроз ноге савладао Куртоу.

Српски фудбалер Бранислав Ивановић био је капитен Челсија у одсуству повријеђеног Џона Терија, док Немања Матић није играо за лондонски клуб због суспензије.

Реванш ће се играти 9. марта на стадиону Стамфорд бриџ у Лондону.