Краљица спортова и њени витезови

Код Срба нешто није спорт ако нема лопте. У свијету су Болт, Влашићева, Исинбајева, Де Зордо… велики спортски јунаци. Ако због посебног набоја и спортског духа не рачунамо олимпијске игре, свјетско првенство је збор најбољих атлетичара. Агенцијски брзо пред вама су резултати данашњег дана такмичења у Даегуу. Више… Руска атлетичарка Ана Чичерова освојила је данас […]

субота, септембар 3, 2011 / 15:12

Код Срба нешто није спорт ако нема лопте. У свијету су Болт, Влашићева, Исинбајева, Де Зордо… велики спортски јунаци.

Ако због посебног набоја и спортског духа не рачунамо олимпијске игре, свјетско првенство је збор најбољих атлетичара. Агенцијски брзо пред вама су резултати данашњег дана такмичења у Даегуу.

Више…

Руска атлетичарка Ана Чичерова освојила је данас златну медaљу у скоку у вис на првенству свијета у Даегу, прескочивши 2,03 метра.

Хрватица Бланка Влашић је савладала исту висину, али је морала да се задовољи сребром јер је имала већи број покушаја.

Тиме је прекинута четворогодишња доминација хрватске атлетичарке.

Бронза је припала Италијанки Антоанети ди Мартино скоком од 2,00 метра у трећем покушају.

Амерички атлетичар Двајт Филипс одбранио је титулу свјетског првака у скоку у даљ на шампионату у јужнокорејском граду Даегу.

Филипс је до златне медаље дошао захваљујући скоку од 8,45 метара.

Сребрну медаљу освојио је Аустралијанац Мичел Ват са скоком од 8,33 метра, док је бронза припала Нгонидзашеу Макушси из Зимбабвеа, који је скочио 8,29 метара.

Брже…

Свјетски првак у штафета 4×400 метара за је екипа САД. Четворка у саставу Грег Никсон, Бершон Џексон, Анђело Тејлопр и Лешон Мерит била је најбржа у времену 2:59,31 минута.

Сребро је припало Јужној Африци резултатом 2:59,87, а бронза Јамајци у времену 3:00,10 минута.

Олимпијски шампион и свјетски рекордер у спринту Јамајчанин Усеин Болт одбранио је титулу у трци на 200 метара на првенству свијета у Даегу.

Болт је трку завршио за 19,40 секунди, испред Американца Валтера Дикса – 19,70 и Француза Кристофа Леметра који је освојио бронзу у времену 19,80 секунди.

Аустралијска атлетичарка Сели Пирсон освојила је златну медаљу у трци на 100 метара с препонама на првенству свијета у Даегу.

Пирсон је до титуле дошла новим рекордом шампионата – 12,28 секунди, што је за седам стотинки слабије вријеме од актуелног свјетског рекорда којег држи Бугарка Јорданка Донкова још од 1988,. године.

Сребро је припало Американки Данијели Каратарс у времену 12,47, а бронза њеној земљакињи Дон Харпер, која је остварила исти резултат.

У трци са препонама на 400 метара славила је Америчка атлетичарка Лашинда Димас. Димасова је у циљ ушла у водећем времену сезоне – 52,47 секунди, а сребро је припало Јамајчанки Мелани Вокер резултатом 52,73 секунде.

Бронза је отишла у руке Рускиње Наталије Антјук у времену 53,85 секунди.

Америчка атлетичарка Џени Берингер Симпсон освојила је златну медаљу у дисциплини 1.500 метара .

Симпсион је стазу прешла у времену 4:05,40 минута, испред Британке Хане Ингланд која је трку завршила за 4:05,68 минута.

Бронзу је освојила Шпањолка Наталија Родригес у времену 4:05,87 минута.

Даље…

Двострука олимпијска шампионка са Јамајке Вероника Кембл – Браун освојила је златну медаљу у трци на 200 метара на првенству света у Даегу.

Након бронзе на 100 метара, Кембл- Браун је до злата на двоструко дужој деоници стигла у времену 22, 22 секунде, испред Американке Кармелите Џетер која је освојила сребро резултатом 22,37.

Бронзана медаља припала је још једној Американки Алисон Феликс, која је трку истрчала за 22,42 секунде.

Њемачки атлетичар Матеас де Зордо освојио је златну медаљу у бацању копља на првенству свијета у Даегу хицем од 86,27 метара.

Сребро је припало Норвежанину Андреасу Торкилдсену резултатом 84,78, а бронза Кубанцу Гиљерму Мартонесу даљином од 84,30 метара.

У женској конкуренцији Марија Абакумова је златна копљашица.
Она је хицем од 71,99 метара оборила рекорд шампионата и остварила други најбољи резултат свих времена.

Сребро је припало Чехињи Барбари Шпотаковој резултатом 71,58 метара, а бронза Јужноафриканки Санети Виљоен хицем од 68,38 метара.

Давид Штерл златни је у бацању кугле на првенству свијета у Даегу. Нијемац је до прве титуле у каријери дошао хицем од 21,78 метара.

Сребро је припало Канађанину Дилану Армстронгу резултатом 21,64, а бронза Бјелорусу Андреју Михневичу који је куглу бацио на даљину од 21,40 метара.

Репрезентативац Србије Асмир Колашинац заузео је 11. мјесто у финалу бацања кугле на Свјетском атлетском првенству у јужнокорејском граду Даегу. Он је куглу бацио на 19,84 метара.