Коњевић Поље: Бојкот наставе се наставља

У подручну школу у Коњевић Пољу код Братунца ни данас нису дошла бошњачка дјеца чији родитељи бојкотују наставу, изјавио је Срни Саво Милошевић, директор Основне школе "Петар Кочић" из Кравице у чијем је саставу ова подручна школа. Милошевић је рекао да наставу у Коњевић Пољу редовно похађа 40 ученика, док их педесетак не долази. „Чекамо […]

петак, новембар 22, 2013 / 12:25

У подручну школу у Коњевић Пољу код Братунца ни данас нису дошла бошњачка дјеца чији родитељи бојкотују наставу, изјавио је Срни Саво Милошевић, директор Основне школе "Петар Кочић" из Кравице у чијем је саставу ова подручна школа.

Милошевић је рекао да наставу у Коњевић Пољу редовно похађа 40 ученика, док их педесетак не долази.

„Чекамо понедјељак, 25. новембар, и уколико се бојкот наставе настави, та дјеца ће законски изгубити ову школску годину. Очекујемо реаговање и упутства Министарства просвјете и културе Републике Српске“, рекао је Милошевић.

Он је истакао да ће, у случају да дјеца и даље не буду долазила на наставу, обавијестити братуначки Центар за социјални рад да предузме одређене мјере против родитеља, који не дозвољавају дјеци да похађају основну школу која је законски обавезна.

Предсједник Републике Српске Милорад Додик најавио је раније да ће надлежни органи Српске, уколико ученици из Коњевић Поља не крену у школу до понедјељка, 25. новембра, покренути законом предвиђене активности на предузимању санкција према родитељима тих ученика.

Министар Мутабџија је прије неколико дана најавио да ће школа у Коњевић Пољу бити укинута уколико дјеца не дођу на наставу.

У Бањалуци је крајем септембра постигнут договор између министра просвјете и културе Републике Српске Горана Мутабџије и бошњачких чланова Савјета родитеља из ове школе о начину реализације њихових захтјева и поласку дјеце у школу.

Представници министарства, школе, општине Братунац и Савјета родитеља тада су се сагласили да су створени сви услови за нормално одвијање наставе у школи у Коњевић Пољу и дјеца су два дана долазила у школу.

Међутим, група родитеља била је тиме незадовољна и поново је дошло до прекида у похађању наставе, нових захтјева и покушаја постављања разних ултиматума.

Група незадовољних родитеља потом је тражила да бошњачка дјеца похађају наставу у школи у федералној општини Сапна, што им није омогућено и онда су почели протесте пред ОХР-ом и установама Федерације БиХ и заједничких институција БиХ.



Оставите одговор