Игокеа након продужетака побиједила Каршијаку

Кошаркаши Игокее уписали су и други тријумф у групи Е Еврокупа. Игокеа је на свом паркету побиједила турску екипу Пинар Каршијака, након два продужетка, резултатом 110:100. Клуб из Александровца је прву четвртину добио са 18:17, а и друга је била прилично неизвјесна (17:17), да би у трећој четвртини гости славили са 27:15. Чинило се да […]

четвртак, новембар 21, 2013 / 00:04

Кошаркаши Игокее уписали су и други тријумф у групи Е Еврокупа.

Игокеа је на свом паркету побиједила турску екипу Пинар Каршијака, након два продужетка, резултатом 110:100.

Клуб из Александровца је прву четвртину добио са 18:17, а и друга је била прилично неизвјесна (17:17), да би у трећој четвртини гости славили са 27:15.

Чинило се да је то недостижно за Игосе, који у посљедњих десет минута ипак успијевају да изједначе резултат. Тако је у регуларном времену остало 74:74.

Како је било у регуларних 40 минута, тако је настављено и у првом петоминутном продужетку. Играло се кош за кош, а на крају је и пет минута додатног времена завршено без побједника. Игокеа, ипак, тријумфује након другог продужетка (110:100).

Код Игокее најефикаснији је био Драшко Јоровић са 27 поена. Немања Гордић је убацио 16 поена, док је новајлија Сергерио Гипсон додао 25 поена. Госте из Измира предводили су Батиста са 27 поена, Диксон са 22 и Дајблер са 20.