Игокеа изгубила мајсторицу, Широком 4. титула за редом

Кошаркаши Широког одбранили су титулу првака Босне и Херцеговине, савладавши пред домаћом публиком у дворани Пецара, у одлучујућем петом сусрету плеј офа екипу Игокее резултатом 86:77. Финална серија је тако окончана са 3:2 у побједама. До побједе нове-старе прваке предводили су Першић са 16 поена, Колинс са 15, Планинић са 13 и Шакић са 12 […]

понедељак, мај 28, 2012 / 01:58

До побједе нове-старе прваке предводили су Першић са 16 поена, Колинс са 15, Планинић са 13 и Шакић са 12 постгнутих кошева, док су најуспјешнији у гостујућој екипи из Александровца били Коматина са 25 и Дозет са 19 поена.

Брзом транзицијом и контролом у нападачком скоку – што им је недостајало у четвртом сусрету серије, Широкобријежани обиљежавају сами почетак утакмице. Таква игра је играчима Ивана Велића донијела доста поновљених напада, али и двије неспортске грешке гостију након којих је предност домаћег састава расла из минуте у минуту.

Највећа предност у првој четвртини је забиљежена у 9. минути и износила је 10 поена за Широки након тројке Першића за 26:16. Иста предност била је и након првог периода 28:18. Првих десет минута својим кошем закључује Колинс, који је у том периоду остварио 11 поена.

Када уз Колинса, који је изгледао надмоћно у рекету додамо транзиционо незаустављивог Рамљака, те уз податак да су четири тројке Широкобријежани постигли из скоро безизлазних ситуација, а све то уз двије неспортске, онда можемо схватити колико је то тешка четвртина била за играче Драгана Бајића.

На самом почетку другог периода опет скокови у офанзиви Широког. Са везана три поена Першића у 12. минути било је 13 разлике (31:18). Игокеа покушава смирити игру, јер против Широкобријежана, брзи ритам очито није вриједио. Таква игра доноси серију 7:2 за тим из Лакташа, па је у 14. минути осам разлике (33:25). До одласка на одмор игра се кош за кош па ја након првих 20 минута 9 разлике за домаћи састав (44:36).

Почетак другог полувремена доноси серију домаћина од 8:0, па је у 22. минути већ 17 разлике (53:36). Милетић, Дозет, Радукић и Јоксимовић већ имају по три личне и Игокеа полако попушта у мајсторици за шампиона.

У 29. минути Першић постиже тројку за 25 поена предности (71:46). Прве бакље се пале у дворани на Пецари и славље у пуној дворани почиње. Само 16 секунди прије краја након једног грубог прекршаја Јоксимовића долази до кошкања, али тренери смирују ситуацију коија је пријетила да се претвори у општу тучу.

Најуспјешнији спортски колектив у БиХ – Широки, више него успјешно окончали су сезону, освојишви најприје Куп БиХ, те пето мјесто у регионалној АБА лиги, чиме је сљедеће сезоне изборио наступ у Европском купу.

Укупно је ово Широкобријежанима осма титула државног првака и четврта узастопна, а у Купу БиХ до сада су славили седам пута. Према досадашњим најавама (ако је вјеровати управи Јадранске лиге), оба тима наступиће следеће сезоне у Јадранској лиги, с тим што ће поражени у финалу морати уплатити котизацију.