Евролига: Сјајни Срби у зеленом, Уникаха непоражена и након Москве

Кошаркаши Панатинаикоса декласирали су Жалгирис са 91:56 у петом колу Ц групе Евролиге и тако су се у великом стилу укључили у борбу за Топ 16. Екипа Александра Ђорђевића од старта је заиграла на високом нивоу, на полувремену је било +19 и питање побједника није се постављало ниједног тренутка. Српски репрезентативац Мирослав Радуљица био је […]

петак, новембар 13, 2015 / 23:05

Кошаркаши Панатинаикоса декласирали су Жалгирис са 91:56 у петом колу Ц групе Евролиге и тако су се у великом стилу укључили у борбу за Топ 16.

Екипа Александра Ђорђевића од старта је заиграла на високом нивоу, на полувремену је било +19 и питање побједника није се постављало ниједног тренутка.

Српски репрезентативац Мирослав Радуљица био је најбољи са 18 поена (6-13 из игре, 6-6 пенали, 4ск. за 18 мин), Џејмс Фелдин убацио је 15 поена (5-7 за три), Владимир Јанковић 12 (4аст), а Огњен Кузмић имао је 11 поена (5-7 из игре, 1-3 пенали за 22 мин) и 5 скокова. Бивши кошаркаш Партизана Александар Павловић дао је 6 поена (2-5 из игре, 5ск).

У другом мечу дана Каршијака је на свом терену добила Зијелону Гору са 77:66, тако да све четири екипе које су играле у петак имају скор 2-3.

Кошаркаши Уникахе изненадили су ЦСКА у Москви 86:78, те тако остали једини непоражен тим у Евролиги.

Шпанци су меч ријешили фантастичним шутем у завршници, када су предвођени Едивном Џексоном срушили "армејце" са 25:13 у последњих десет минута.

Кошаркаши Стразбура савладали су Реал Мадрид код куће 93:86, а Фенербахче је добио Химки 88:83 у мечевима петог кола А групе Евролиге.

Меч није био толико неизвјестан колико коначни резултат сугерише – шутерски расположени Стразбур водио је на полувремену са седам поена разлике, а онда је додатно дао гас у трећем периоду, па је у једном тренутку било +19 (71:52) после поена Кембела.

Мадриђани су у последњем периоду успјели само да ублаже пораз, али то нимало неће поправити расположење после очајног старта сезоне шампиона Европе – Реал има скор само 2-3, као и Стразбур, Бајерн и Црвена звезда.

Много узбудљивије било је у Истанбулу – истина, Фенер је већи дио времена контролисао резултат, било је и +10, али домаћин никако није успјевао у потпуности да сломи Химки.

На 30 секунди до краја алеј-уп Слукаса и Калинића донео је Фенербахчеу вођство 81:78, а онда је Дејвис послат на линију слободних бацања. Промашио је оба, баш као и Драгић који је фаулиран у борби за скок. И Словенац промашује оба пенала, али гости поново скачу у нападу и Драгић погађа тројку за изједначење.

Тренер Куртинаитис решио је да прави фаул и да има напад за побједу – Слукас је оба пута погодио, а онда је Фенер одиграо одличну одбрану и Химки није стигао да изведе лопту за пет секунди.

То је одлучило дуел, а до краја су Датоме и Богдановић потврдили побједу и чело табеле за екипу Жељка Обрадовића.

Кошаркаши Цедевите настављају са изванредним играма у Евролиги, пошто су у петом колу Б групе савладали Лаборал Кучу 76:67.

После два тријумфа у гостима над Арманијем и Ефесом, Загрепчани су славили и на свом терену, а кључну предност створили су у трећем периоду и до краја је нису испуштали, па су сада у доброј позицији у борби за Топ 16.

Блистао је Џејкоб Пулен са 26 поена (8-14 из игре, 7-8 пенали), а Миро Билан имао је 17 поена (7-13 из игре) и 10 скокова. Добар је био и Џејмс Вајт са 15 поена (6-11 из игре) и 9 скокова, Бабић је уписао 6 поена и 10 скокоа, а Гордић 6 поена и 7 асистенција.