Динамо прошао у надокнади, Партизанов ривал без муке

Фудбалери загребачког Динама изборили су пласман у треће коло квалификација за Лигу шампиона поготком у 98. минуту против Лудогореца. Пласман у трећу рунду у сриједу су остварили још Хелсингборг, БАТЕ Борисов, Сласк, као и следећи ривал Партизана, кирапски АЕЛ из Лимасола. Лудогорец је водио у Загребу 2:1 до 60. минута, али су Загрепчани захваљујући предности […]

четвртак, јул 26, 2012 / 09:35

Фудбалери загребачког Динама изборили су пласман у треће коло квалификација за Лигу шампиона поготком у 98. минуту против Лудогореца.

Пласман у трећу рунду у сриједу су остварили још Хелсингборг, БАТЕ Борисов, Сласк, као и следећи ривал Партизана, кирапски АЕЛ из Лимасола.

Лудогорец је водио у Загребу 2:1 до 60. минута, али су Загрепчани захваљујући предности играча више успјели да изједначе, а онда у осмој минути судијске надокнаде захваљујући голу Домагоја Виде прођу даље.

Иако је Динамо током првог полувремена имао теренску иницијативу, дјеловао је немоћно у нападу, а Бугари су стрпљиво чекали своју шансу и грешку ривала.

Већ у 12. минуту су је и дочекали, па је Гаргоров утишао БББ. Динамо је кренуо мало озбиљније у напад, али је то поново дјеловало лоше. Међутим, у 33. минуту Бугари су заборавили Рукавину који је искористио један центаршут и са неколико метара вратио "модре" у игру.

Међутим, добро расположење није дуго трајало у Загребу, само три минута после изједначења Марселињо је искористио нову грешку Динамове одбране и превид судија код играња руком, те закуцао лопту у мрежу за нову предност Лудогореца.

Након велике борбе, и не превише лијепог фудбала, у наредних пола сата, срећа је погледала домаћине пошто је у 56. минуту поменути Марселињо добио други жути картон након симулирања у казненом простору.

Већ у 60. минуту Рукавина је други пут затресао мрежу Бугара, трећи пут у двомечу. Од тог момента Динамо је кренуо срчано на све или ништа, а након што је истекло пет минута судијске надокнаде сви су очекивали мук.

Међутим, судија Феликс Цвајер је додао још три минута, а у последњем, после центаршута Алиспахића, један играч Лудогореца је лопту пребацио на другу стативу гдје је био сам Домагој Вида и постигао главом вјероватно најважнији гол у својој каријери који је буквално "покосио" Бугаре.

Следећи ривал Партизана АЕЛ одиграо је без голова код Линфилда, а на корак од повратка остала је подгоричка Будућност која је славила недовољних 1:0 у Вроцлаву. Хелсингборг је до нове рунде стигао са 3:0 против Њу Сејнтса из Велса, док је БАТЕ изборио реми без голова у Скопљу за пласман.

Пласман у трећу рунду у уторак је обезбиједило 12 тимова, међу којима и Партизан.