Далас дао 42 поена у првој четвртини, и изгубио

Далас Маверикси су прву четвртину против Голден Стејта у гостима добили резултатом 42:25, на полувријеме су отишли са само четири поена предности (62:58), а на крају су поражени – 114:128! Ако се питате шта се догодило екипи Рика Карлајла, одговор је кратак – Стивен Кари! Плеј Голден Стејта убацио је 51 поен (10-16 за три), […]

четвртак, фебруар 5, 2015 / 10:01

Далас Маверикси су прву четвртину против Голден Стејта у гостима добили резултатом 42:25, на полувријеме су отишли са само четири поена предности (62:58), а на крају су поражени – 114:128!

Ако се питате шта се догодило екипи Рика Карлајла, одговор је кратак – Стивен Кари!

Плеј Голден Стејта убацио је 51 поен (10-16 за три), четири мање од личног рекорда, и водио саиграче до 19. узастопног меча у којем су постигли више од 100 поена!

Уз то, имао је по четири скока и асистенције. Иза Карија у побједничком тиму по броју убачених поена нашли су се Клеј Томпсон (18) и Леандро Барбоса (14). Екипу Даласа предводили су Чендлер Парсонс са 25 и Тајсон Чендлер са 21 поеном и 17 скокова.

Веома узбудљиво било је у Милвокију, гдје су Бакси после продужетка савладали Лос Анђелес Лејкерсе 113:105.

Најзаслужнији за пету узастопну побједу домаћег тима били су Јанис Адетокумбо са 25 поена, Брендон Најт са 24 и Оџеј Мејо са 21.

Мејо је у последњем минуту четврте четвртине постигао двије тројке и 0,5 секунди прије краја изборио продужетак за свој тим.

Очајни Лејкерси уписали су 11. пораз у последњих 12 мечева.

У катастрофалној серији налази се и Орландо, који је против Сан Антонија доживио десети узастопни пораз.