Ћук: У Требињу је хаос

Тренутна политичка ситуација у Требињу је катастрофална и веома забрињавајућа, а међу политичким представницима влада незапамћена неслога и мржња, због чега грађани испаштају, упозорио је члан Градског одбора СНСД-а Доброслав Ћук. "Од када је Славко Вучуревић преузео функцију градоначелника, Требиње се, нажалост, стмоглаво враћа у деведесете године прошлог вијека", рекао је Ћук. Нагласивши да у […]

недеља, новембар 10, 2013 / 12:37

Тренутна политичка ситуација у Требињу је катастрофална и веома забрињавајућа, а међу политичким представницима влада незапамћена неслога и мржња, због чега грађани испаштају, упозорио је члан Градског одбора СНСД-а Доброслав Ћук.

"Од када је Славко Вучуревић преузео функцију градоначелника, Требиње се, нажалост, стмоглаво враћа у деведесете године прошлог вијека", рекао је Ћук.

Нагласивши да у претходних годину дана није било ниједног новог развојног, нити било каквог другог пројекта, Ћук је констатовао да је тај период обиљежио само непримјерни вокабулар и бахато понашање актуелне власти, првенствено градоначелника.

"Требиње је у овом тренутку један урушен, запуштен, завађен и изолован град у коме ништа не функционише како треба и ништа се позитивно не догађа", рекао је Ћук, бивши градоначелник Требиња, додавши да
грађани страхују шта ће се сутра догодити.

Упоређујући административну службу са временом када је он био градоначелник Требиња, Ћук је истакао да се она сада налази у кадровској, финансијској и свакој другој кризи, те да је све неупоредиво са ранијим временом.

Он је подсјетио да је њему највише замјерано што има гламурозну администрацију и да је у 2012. години остварен такозвани буџетски дефицит.

Ћук је рекао да је могло бити и мање запослених, али да је градска управа, уз коректно урађену систематизацију радних мјеста, била солидарна у рјешавању великог проблема незапослености грађана.

Он је навео да Вучуревић није одржао ријеч и отпустио вишак запослених, како је најављивао у предизборној кампањи, већ је, према само њему знаним аршинима, примио 30 нових радника и то, како каже, углавном некомпетентих и неквалитетних.

Осврћући се на буџетски дефицит када је одлазио са мјеста градоначелника, Ћук каже да се он може само условно коментарисати, појашњавајући да су у приходовну страну буџета ушла и средства од планиране продаје зграде Дома ученика, процијењене на око 1.700.000 КМ, а како продаја није реализована до краја године, па ни до данас, дошло је до буџетског дефицита.

"Приказани дефицит је био око 1.400.000 КМ, што значи да би, у случају да је зграда продата како је планирано, имали буџетски суфицит за 2012. годину од 300.000 КМ", каже Ћук.

Он је истакао да је тај буџетски дефицит злоупотријебљен, јер је коришћен као разлог за садашње потпуно нерационално и штетно кредитно задужење града од 3.480.000 КМ, иако се могло и требало завршити без кредита или, у најгорем случају, кредитом на нивоу буџетског дефицита.

"Поносан сам што смо у два мандата успјели да остваримо запажене резултате у саком смислу и да реализујемо многе пројекте који су историјски", истиче Ћук, подсјетивши да се у то вријеме сарађивало, није било свађа и конфликта, а град је уживао повјерење и подршку републичке власти на челу са предсједником и премијером Републике Српске, међународне заједнице и бројних партнера.

Ћук као круну признања за велики допринос у промоцији и развоју Требиња сматра добијање статуса града.

"Нажалост, данас је све другачије. Актуелна власт умјесто да се бави рјешавањем проблема локалне заједнице, још износи неистине на рад претходне локалне власти, актуелне републичке власти и Савеза независних социјалдемократа, а у том невиђеном хаосу испаштају грађани, док Требиње сваки дан све више тоне", закључује Ћук.



Оставите одговор