Брчко: Интернационални универзитет ће тужити Пољића

Челни људи два, од три приватна универзитета који дјелују у Брчком, данас су на прес конференцијама, реаговали на недавне иступе шефа Одјељења за образовање владе дистрикта, професора др Момчила Пољића на сједници Владе, који је под знак питања ставио квалитет наставног процеса и диплома које издају ове високошколске установе. Декан Правног факултета при Европском универзитету […]

петак, фебруар 22, 2013 / 16:28

Челни људи два, од три приватна универзитета који дјелују у Брчком, данас су на прес конференцијама, реаговали на недавне иступе шефа Одјељења за образовање владе дистрикта, професора др Момчила Пољића на сједници Владе, који је под знак питања ставио квалитет наставног процеса и диплома које издају ове високошколске установе.

Декан Правног факултета при Европском универзитету у Брчком професор др Мирко Кулић, каже да Универзитет ради искључиво по закону што су потврдили и инспекцијски налази.

„Стога је Пољићева изјава исхитрена и неаргументована. Тим прије што један тако високо позиционирани функционер Владе не може да неаргументовано оптужује. Не може се тврдити да су приватни факултети слабији од државних, јер мјерило једино мора бити квалитет“ рекао је Кулић, додавши «да ако неко долази са државног факултета то му не даје за право да сатанизује приватне».

Он је истакао да ако већ има неправилности на неком универзитету, онда се мора прецизирати на ком.

„Затражили смо разговор са градоначелником Брчког како би му изнијели ове ставове, закључио је Кулић.

Ректор, такође приватног «Интернационалног универзитета», професор др Велимир Сотиров је поручио да све што је Пољић рекао мора и доказати, те да ће управо стога Универзитет и покренути тужбу, против шефа Одјељења за образовање владе дистрикта професора др Момчила Пољића.

НИЈЕДНА БРЧАНСКА ШКОЛА НЕ ИСПУЊАВА ПЕДАГОШКЕ СТАНДАРДЕ

Педагошки стандарди који би брчанско школство приближили европском донесени су прије пет година, односно усвојени су Законом о образовању 2008.године.

Међутим, од тада до данас мало је уређено на побољшању стања у образовним институцијама у грађевинском, техничком и кадровском смислу, мрежи школа и свим другим питањима која чине скуп принципа педагошког сдандарда једне школе.

„Ни једна брчанска школа не испуњава педагошке стандарде“, каже Момчило Пољић, шеф Одјељења за образовање у Влади Брчко дистрикта, а што би могло имати далекосежне посљедице.

Пољић наглашава да би у скорије вријеме у образовање требало уложити око пет милиона КМ и да ова област мора бити један од приоритета наше локалне заједнице.

„Морамо ученицима омогућити да имају квалитетно образовање контабило са оним у земљама Европске уније.У супротном школоваћемо кадрове чије дипломе ће важити само у оквору наших граница“ наглашава Пољић.



0 КОМЕНТАРА

  1. Stvarno mi nije jasno, zašto ne postoji neko rangiranje svih fakulteta u RS. Zašto se ne organizuju takmičenja iz nekih oblasti. U RS ima najviše fakulteta koji su ekonomskog usmjerenja, odnosno koji školuju diplomirane ekonomiste. Zašto se ne organizuje takmičenje iz nekih predmeta, iz studija slučaja, pa da vidimo čiji su studenti bolji, da li sa privatnih ili državnih fakulteta. Sve dok to ne bude postojalo, svi će moći da pričaju da su najbolji.

  2. Момчило Пољић је био мој професор, односно, у то доба асистент, имао је безброј бисера, углавном због свог руралног „подријетла“, али, гостујући прије десетак дана на локалној телевизији, гдје је тема између осталог била и приватно квази високошколско образовање, изговорио је ствари за које му се само може честитати. Овај Интернационални универзитет је жива смијурија, студенти изгледом интелигентни ко наш министар пољопривреде,сви обучени ко на Пинку, са најновијим телефонима, а професори………Неки дан сам то, пролазећи поред Интернационалног универзитета, дефинисао као „наставак србијанских покушаја да уништи Босну и Херцеговину“, производећи кадрове који не знају ни таблицу множења,ни абецеду, што ће у будућности довести до катастрофалних посљедица.
    Пољић је рекао и то, да је сигуран да ће при сваком евентуалном ненаштиманом конкурсу отпасти кандидат са приватних факултета, јер једноставно неће знати. Пита ли се ико, зашто поред оволике поплаве кадрова економске струке, послове књиговодства,а и оне много озбиљније, углавном раде пензионери?
    Ово за Србију кажем из разлога што већина продавачког, пардон, предавачког кадра долази са регистарским ознакама Сомбор или Београд.

  3. Мој Заметице, није држава Србија дала дозволу Интернационалном универзитету да даје дипломе овдје, тако да га је бесмислено дефинисати као „наставак србијанских покушаја да уништи Босну и Херцеговину“.
    А све остало стоји у тексту. Интернационални универзитет је највеће високошколско зло у БиХ, много веће и од Универзитета у Травнику.

  4. Naš mr biger se okitio takvim „diplomama“.Takav kadar je manje više zaposlen u vladi, agencijama, direkcijama. Sve su to doktori, masteri, mr, dr, …tipa bigera, majkićke, i drugih tipova režima .

    A, koliko vrijede, koliko znaju i koliko hoće da nama bude bolje, osjetili smo na svojoj koži.

    Obesmislili su i obezvrijedili sve čega su se fatili, a fatili su se svega.

    Uništili su školstvo, a to je osnov na kojem su zidali propast RS.

    SVETE BANDERE !!!!!

  5. Неки дан сам био на једном састанку и причао сам ујутро Заметици како се ту о нечему што је најбоље у Брчком а вјероватно и у БиХ причало као о нечему што је најгоре.
    Ријеч је о Бимал д.д. Брчко.
    Када сам схватио да је лудило узело маха,упитао сам:
    – Јел ШС отјеловљење зла?
    И добио одговор :-Јесте,јесте.
    Закључак је једноставан,успјех се не опрашта.
    Е сада да се вратимо на универзитет и у блиску прошлост која нам не да .
    Заметица се сјећа докторових бисера (сјећам се и ја али то није за Фронтал) а заборавио је масовна учлањњења у највећу утилитаристичку организацију сертификованих криминалаца и студенте који су завршавали „државни“ факултет захваљујући чланској,плакаташењем и пљескању највећем економском магу.
    Треба нагласити да су тадашњи плакаташи сада државни службеници са платним разредом који помножен са количином идота с дипломама буџет претвара у говна.

    Пуна подршка свим приватним факултетима,нека се организују такмичења знања што рече Противник па да видимо.

  6. Protivnik, 23.02.2013. 07:46:55

    Ви мислите да би то „такмичење“ било по правилима? У земљи у којој су министри и високорангирани политичари власници појединих приватних „факултета“, у земљи у којој се државне институције користе за рекламирање истих (сјетите се само рекламе из Пореске управе), у земљи у којој премијер Владе пријети како ће приватни бити бољи (Пулс БНТВ)…? Управо овај приједлог је највећа замка. Неки ће унапријед знати питања и одговоре. Скоро сам разговарала са озбиљним људима који кажу да је први покушај „легализације“ био уписивање другог циклуса студија на јавним факултетима што им није успјело у највећој мјери. Овај покушај око „такмичења“ је сљедећи покушај у том правцу на који не смије да се насједне.

Оставите одговор