Бајерну Супер куп, Лукаку трагичар

Фудбалери Бајерна из Минхена освојили су Супер куп Европе после бољег извођења једанестера од екипе Челсија – 2:2(0:1), пенали 5:4. Челси, који је од 77. минута играо без Рамиреша због два жута картона, је два пута водио на "Еден Парку", али су се Баварци вратили у последњим секундама меча. ‘Плавци’ су повели у осмом минуту […]

субота, август 31, 2013 / 08:03

Фудбалери Бајерна из Минхена освојили су Супер куп Европе после бољег извођења једанестера од екипе Челсија – 2:2(0:1), пенали 5:4.

Челси, који је од 77. минута играо без Рамиреша због два жута картона, је два пута водио на "Еден Парку", али су се Баварци вратили у последњим секундама меча.

‘Плавци’ су повели у осмом минуту голом Тореса, да би Рибери изједначио после два минута игре у наставку. На трећи гол се чекало до 93. минута, када је стријелац био Азар, пенале Бајерну доноси Мартинес у 120. минуту.

Бајерн је био бољи ривал током већег дела меча. чему свједоче чак 42. шута на гол Челсија.

Меч је кренуо са доста темпа, Баварци су напали а Челси повео. Еден Азар се прошетао кроз средину Бајерна и проиграо Ширлеа, овај је заврнуо лопту са десног крила на пенал, а Фернандо Торес је из "дроп кика" послао у ближи угао Нојеровог гола.

Освајач Лиге шампиона је наставио да напада, углавном преко расположеног Франка Риберија, али није успио да изједначи.

Међутим, играчи Пепа Гвардиоле нису мијењали "филозофију" за шта су награђени после 120 секунди наставка. Рибери је повукао лопту искоса лијево од гола, искористио празан простор, упутио снажан ударац са 25 метара и савладао Чеха.

Тим Жозеа Муриња је кренуо нешто отвореније, али без превише успијеха. Највише су пријетили из прекида, конкретно корнера. Бранислав Ивановић је погодио пречку, док је ударац Давида Луиза, ракође главом, одлично зауставио Нојер.

Услиједио је други жути за Рамиреша, после старта са двије ноге над Гецеом. До краја регуларног тока није било голова, а играчи Бајерна су још неколико пута траљаво покушавали са дистанце.

Продужеци су почели одлично за Челси. Азар је избацио Лама, лажњаком преварио Боатенга и закуцао лопту у гол Нојера. Лондонски тим се након тога повукао и чувао резултат. Бајерн је наставио стихиски да напада, што им се исплатило у последњим секундама меча.

У међувремену је феноменални Петер Чех у три наврата сачувао вођство свог тима. Маестрално је зауставио шутеве Манџукића и Мартинеса главом, те "извадио" из чошка слободњак Риберија.

Данте је у казненом, после центаршута Алабе, скренуо лопту до Мартинеса који овога пута вара Чеха за велико славље и продужетке.

Први промашај у пенал серији виђен је тек на крају комплетног првог круга, када је Нојер зауставио очајан шут Ромела Лукакуа. Остаје нејасно одакле искусном Мурињу идеја да му млађани Белгијанац, који је добио прилику и финишу меча, пуца одлучујући пенал.

Бајен је тако добио своји пету од шест пенал серија у Европи, и реванширао се Челсију за пораз пре 15 месеци у финалу Лиге шампиона на идентичан начин, док је Жозе Гвардиола наставио да "терорише" Жозеа Муриња. Пеп је стигао до осме победе из петнаест дуела са ‘Посебним’, уз четири ремија и три пораза.

Лондонски ‘Плавци’ су тако и другу годину узастопно остали без трофеја Супер купа, прошле године бољи од њих био је Атлетико Мадрид.