Бајерн се иживљавао над љвовски модификованим Шахтјором

Клуб украјинског тајкуна Ахметова понижен је у Минхену у четвртфиналу Лиге шампиона са 7:0. Овај клуб је некада био понос Донбаса, носи име рудар (Шахтјор) и жути црне нијансе са георгијевске заставе, симбола побједе у великом отаџбинском рату. Данас игра у Љвову, једном од средишту антирусизма у Украјини, потпуно истргнут из свог природног окружења. Први […]

среда, март 11, 2015 / 22:47

Клуб украјинског тајкуна Ахметова понижен је у Минхену у четвртфиналу Лиге шампиона са 7:0.

Овај клуб је некада био понос Донбаса, носи име рудар (Шахтјор) и жути црне нијансе са георгијевске заставе, симбола побједе у великом отаџбинском рату. Данас игра у Љвову, једном од средишту антирусизма у Украјини, потпуно истргнут из свог природног окружења.

Први меч у том граду одигран је без голова, којих на Алијанц арени није недостајало. У рапсодији њемачког првака погађали су Милер (два пута), Боатенг, Рибери, Бадштубер, Левандовски и Геце, па су се Баварци рекордан 14. пут пласирали у четвртфинале, што нико прије њих није успио.

Већ у трећем минуту одређен је ток борбе за четвртфинале, пошто је акција Робена и Риберија завршена је тако што је Кучер са леђа оборио Гецеа, скривио пенал, добио директан црвени картон и постао рекордер као најбрже искључен играч у историји елитног такмичења. Одговорност је преузео Томас Милер и хладнокрвно погодио лијеви угао за 1:0.

Бајерн је наставио са налетима на крилима вођства и два пута запријетио преко Робена, док је тренер Шахтјора Мирчеа Луческу морао да реагује и уведе Кривцова умјесто Тајсона како би "закрпио" рупу у одбрани насталу искључењем. Брзоноги Холанђанин и даље је диктирао ритам игре домаћег тима, волеј у 15. минуту му је изблокиран, а Левандовског је статива спријечила да се упише у стријелце.

Средином првог полувремена и Пеп Гвардиола је направио принудну измјену, па је увео младог Родеа уместо Робена који је желио да настави меч, али шпански стручњак није желио да ризикује иако повреда није била озбиљније природе. Низали су се напади Бавараца, Пјатов је укротио ударце Алабе и Милера, али је био немоћан у 34. минуту.

Геце је центрирао са десног крила и створио гужву из које је голман гостију зауставио и шут Левандовског, а лопта се одбила до Жерома Боатенга коме није било тешко да затресе мрежу за 2:0.

До краја полувремена је мало недостајало да се Милер други пут упише у стријелце, а свега четири минута игре у наставку било је довољно Риберију да увећа предност на 3:0. Француски крилни нападач најприје је одиграо дупли пас са Гецеом, затим са Алабом, прошетао се кроз одбрану Шахтјора и искоса са лијеве стране погодио даљи угао.

Није тај резултат дуго писао на семафору, јер је Рибери три минута после поготка још једном потврдио колико је брз, спријечио да лопта напусти терен и центрирао, Пјатов је отишао у празно, те је Милеру остало само да постигне 26. гол у Лиги шампиона и изједначи се Мариом Гомезом који је до сада био најбољи њемачки стрелац у елитном такмичењу.

Питање побједника одавно је било познато и било је простора да бројчано јачи Баварци "петардом" почасте ривала – Рафиња је идеално центрирао са десне стране, а Бадштубер главом од стативе послао лопту иза леђа Пјатова за првенац у Лиги шампиона.

Гигант из Минхена није имао намјеру да се заустави, већ да слави што убједљивије, за шта се побринуо Швајнштајгер који је фантастично са своје половине избацио Левандовског, а пољски нападач је умакао чуварима и погодио доњи лијеви угао за 6:0. Рапсодија њемачког првака није могла да протекне без конкретног учинка Марија Гецеа који је у самом финишу искоса са лијеве стране матирао Пјатова ударцем у ближи угао и ставио тачку – 7:0.



Оставите одговор