Парижани се после продужетка осветили Челзију

Фудбалери Пари Сен Жермена успјели су да побиједе Челси, себе и судијску неправду, те елиминишу "плавце" у осмини финала Лиге шампиона! Парижани су у реваншу у Лондону, после продужетака, одиграли 2:2, и тако због правила већег броја голова у гостима, а укупним резултатом 3:3 прошли у наредну рунду такмичења. Пари Сен Жермен је трпио доста […]

среда, март 11, 2015 / 23:44

Фудбалери Пари Сен Жермена успјели су да побиједе Челси, себе и судијску неправду, те елиминишу "плавце" у осмини финала Лиге шампиона!

Парижани су у реваншу у Лондону, после продужетака, одиграли 2:2, и тако због правила већег броја голова у гостима, а укупним резултатом 3:3 прошли у наредну рунду такмичења.

Пари Сен Жермен је трпио доста неправди, дошао после 90 минута до истог резултата којим је сусрет у Француској завршен (1:1), а умало је сам себе на крају побиједио. Ипак, Силва је главом поравнао и тако шокирао Лондон.

Арбитар Бјорн Кујперс је одлукама изменио ток утакмице. Холанђанин је у 31. минуту престрого искључио Златана Ибрахимовића, а онда није дао црвени картон Дијего Кошти којије користио сваки секунд да одигра прљаво против "светаца".

Голове за Челси постигли су Гери Кејхил у 81. и Еден Азар у 96. из пенала. Стрелци за ПСЖ су били Давид Луиз у 86. и Тијаго Силва у 114. минуту.

Прошле године су исти ови тимови играли такође у осмини финала, али је тада прошао Челси због гола у гостима.

На утакмици у Лондону се није дешавало ништа посебно до 31. минута, када је Ибрахимовић кренуо у клизећи старт, а кад је видио да не може да дође до лопте савио је горњу ногу, док је десна остала на земљи.

Он је тако срушио Оскара, који је театрално пао, а Кујперс је Ибрахимовићу одмах показао црвени картон. Након тога је Тијаго Мота добио жути због приговора. Дјеловало је да је тада меч ријешен, јер је ПСЖ морао да постигне макар један гол да би се надао пролазу.

Када је деловало да се утакмица умртвила, Единсон Кавани је искористио неуспелу офсајд замку Челсија, продро је у шеснаестерац домаћег тима, преварио голмана, али је искоса са леве стране, са око пет метара, погодио стативу.

Челси тада као да је схватио да мора да напада, а повео је у 80. минуту када је Гери Кејхил покупио одбијену лопту и закуцао је посред гола за 1:0.

Радост Челсија није дуго трајала, пошто је у 86. минуту Давид Луиз после корнера скочио и главом смјестио лопту под пречку гола свог бившег клуба.

У продужетку није било промјена у изједначеној игри, а Челси је повео када је Силва у једном тренутку играо руком, а судија је одмах досудио пенал, који је мирно и сигурно извео Еден Азар.

Навијачи Челсија почели су већ тада да славе, али је искусна екипа ПСЖ-а успјела да ућутка Стамфорд Бриџ.

Силва је од трагичног јунака израстао у хероја, пошто је после корнера небрањен главом шутирао под пречку за 2:2.

Челси је покушао да постигне још један гол, али није успио ништа да уради до 123. минута, када је Кујперс означио крај меча, а домаћа публика звиждуцима пратила свој тим са терена.

У другом мечу пласман у четвртфинале изборио је Бајерн савладавши у Минхену екипу Шахтјора са 7:0 (први меч 0:0).