Звездин шоу у Истанбулу, побједа 23 разлике

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Галатасарај у Истанбулу резултатом 91:68, у 10. колу Топ 16 фазе Евролиге. Домаћин је покушао да опусти црвено-беле пред меч причама о ослабљеном саставу, али је Атаман извео најјачи тим који има на располагању. То ипак није пореметило црвено-беле који су током свих 40 минута контролисали игру и резултат и […]

четвртак, март 12, 2015 / 21:44

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Галатасарај у Истанбулу резултатом 91:68, у 10. колу Топ 16 фазе Евролиге.

Домаћин је покушао да опусти црвено-беле пред меч причама о ослабљеном саставу, али је Атаман извео најјачи тим који има на располагању.

То ипак није пореметило црвено-беле који су током свих 40 минута контролисали игру и резултат и на крају остварили трећу побједу у другој фази и другу у четвртом окршају са Галатасарајем.

Треба истаћи и да је ово већ трећа побједа Звезде на гостовању у Евролиги ове сезоне и укупно девета у сезони.

Ова побједа такође значи и да је тим са Малог Калемегдана сачувао какве-такве шансе за пролаз у четвртфинале из Е групе. Звезда сада има скор 3-7, а четвртопласирани Панатинаикос 5-4.

Црвено-бели си имали сјајан шут за три поена (9-20), надскакали су ривала (34-27), а посебно су блистали у асистенцијама (25-11).

Звезда је тимски разбила Галатасарај, па су шесторица играча имала двоцифрен учинак на крају. Јака Блажич био је најбољи са 19 поена, 3 скока и 3 асистенције, а Бобан Марјановић додао је 14 поена и 9 скокова. 14 поена убацио је и Џенкинс, 12 су додали Цирбес и Митровић, а 11 Никола Калинић. На другој страни, Поциус је имао 13, Ерцег 11, а Јанг 10 поена.