Звезда побиједила у првом мечу куп дербија

У првом полуфиналном дуела Купа Србије између Црвене звезде и Партизана, славила је екипа домаћина. Партизан је играо на почетку дефанзивније, али су његови напади били опаснији. Међутим, у 19. минуту Звезда је повела, послије двије велике везане грешке фудбалера Партизана. Прво је Иван Иванов беспотребно компликовао покушавајући да изнесе лопту, коју је изгубио на […]

среда, март 21, 2012 / 20:00

У првом полуфиналном дуела Купа Србије између Црвене звезде и Партизана, славила је екипа домаћина.

Партизан је играо на почетку дефанзивније, али су његови напади били опаснији. Међутим, у 19. минуту Звезда је повела, послије двије велике везане грешке фудбалера Партизана.

Прво је Иван Иванов беспотребно компликовао покушавајући да изнесе лопту, коју је изгубио на око 25 метара од гола, затим ни Саша Илић није успио да је исконтролише, што је искористио Евандро, сјајно одиграо у простор на лијеву страну, а Лука Милуновић у маниру искуног стријелца пребацио Владимира Стојковића и довео свој тим у вођство.

Након вођства Звезда се превише повукла на своју половину, а црно-бели су имали неколико опасних напада. Вукић је имао покушај са око 20 метара, нешто касније пробао је и Томић, али Бајковић је био на висини задатка.

У наставку првог дијела Звезда се ослободила притиска, али баш у том периоду Партизан је имао најбољу шансу за гол. Миљковић је центрирао са десне стране, лопта се некако одбила до Дијаре који је из окрета са око седам метара шутирао преко гола.

Црвено-бели су дуплирали вођство у 76. минуту, и казнили промашаје фудбалера Партизана. Борха је одиграо за резервисту Филипа Касалицу, а Звездино појачање из Слободе лако бјежи Рнићу и шаље лопту поред Стојковића – 2:0.

Утакмица је одиграна пред 48.000 гледалаца. Раније у току дана у првом полуфиналном мечу Борац и Војводина су у Чачку одиграли без голова.