Звезда освојила Куп Радивоја Кораћа

Кошаркаши Црвене звезде освојили су Куп Радивоја Кораћа први пут од 2006. године, пошто су у настављеном финалу савладали Партизан са 78:69 (25:22, 16:16, 8:11, 29:20) пред празним трибинама крагујевачке дворане "Језеро". Сенку на борбу за "Жућкову левицу" бацили су хулигани који су у суботу упали на паркет и прекинули финале. Борба за трофеј Купа […]

понедељак, фебруар 11, 2013 / 19:51

Борба за трофеј Купа је настављен на 4:07 прије краја треће четвртине и по два промашена напада на самом старту су доказ да су сва дешавања ипак оставила траг.

Као да се ни њима не игра претерано, јер су кошеви у прва два минута једино виђени после поготка Катића са пенала, док је Лучић био оба пута прецизан (45:43). Чинило се да се Партизан боље снашао у сабласној атмосфери, а резултатску клацкалицу прекинуо је капитен црно-белих погодивши са линије за слободна бацања за 49:46.

Да ривал не уђе у одлучујућу дионицу са предношћу побринуо се Демаркус Нелсон, пошто је повукао сам последње секунде и уз кош погодио и додатни пенал, па се у последњих 10 минута кренуло од нуле – 49:49. Управо ти поени америчког плеја као да су тотални пореметили браниоца Купа.

Партизан је упао у "црну рупу" и четири минута био без коша, што су црвено-бели сурово казнили серијом 17:0 и тако се одлепили на великих "+14" (63:49). Тројке Ракочевића и Скота, односно нових Нелсонових 2+1, на шта је надовезао још пет поена су дефинитивно пресудили црно-белима.

Након стеченог вођства, Ракочевић и другови су фауловима "сјекли" игру ривала, а сенку да ионако суморно финале бацило је кошкање Бертанса и Савовића. Покушали су црно-бели да се врати у игру серијом 11:2, мало драме унио је Богдановић тројком и Гордић кошем уз погођено слободно бацање за 67:73, али је Скот је погодио из два напада погодио три од четири пенала и ријешио све дилеме око побједника.

Кошаркаши Звезде су тако подигли трофеј после седам година, јер су 2006. освојили такође национални Куп, па се "Жућкова левица" из Хумске преселила у витрине вечитог ривала.