Звезда наставља побједнички низ у Еврокупу

Кошаркаши Црвене звезде Дива пласирали су се међу најбољих 16 екипа Еврокупа, после тријумфа у драматичној завршници у Италији против Сасарија са 97:94. Већ после пет и по минута српски тим повео је 23:8. Игор Ракочевић предводио га је са десет поена (једном тројком под фаулом), Рашко Катић убацивао "отпатке" у кош… Све разигранији, црвено-бели […]

четвртак, новембар 29, 2012 / 08:43

Кошаркаши Црвене звезде Дива пласирали су се међу најбољих 16 екипа Еврокупа, после тријумфа у драматичној завршници у Италији против Сасарија са 97:94.

Већ после пет и по минута српски тим повео је 23:8. Игор Ракочевић предводио га је са десет поена (једном тројком под фаулом), Рашко Катић убацивао "отпатке" у кош…

Све разигранији, црвено-бели су на почетку друге четвртине тројком Вука Радивојевића са велике удаљености повели максималном предношћу – 36:20.

А потом се пробудио Динамо Сасари. Шутевима из могућих и немогућих позиција, притиском пробуђене публике и грешкама Звезде (12 изгубљених лопти) успио је да два минута прије краја изједначи (90:90, па 92:92).

У последњем нападу, десет секунди прије краја и при резултату 94:94, кошаркаши Сасарија одлучили су да не фаулирају Игора Ракочевића. Капитен црвено-белих утрчао је под кош и пронашао смиреног Савовића у лијевом ћошку терена.

Он је остао присебан, погодио тројку, али није и потврдио побједу свог тима!

Одлука о побједнику била је у рукама Дрејка Динера, који је у последњој секунди имао три слободна бацања због фаула Мајка Скота. Могао је да изједначи, али је промашио сва три.

Кључним промашајима Американца са линије пенала претходила је крајње дискутабилна одлука судија. Испрва је био досуђен фаул Скота "на земљи", да би после огромног притиска публике прекршај преиначен у фаул при шуту.

Црвена звезда је на Сардинији остварила девету узастопну побједу у свим такмичењима (АБА лига и Еврокуп)

Најефикаснији играч утакмице био је Тревис Динер (21 п, 3/4 за три, 7 ас), док је представника Србије предводио Демаркус Нелсон (20 п, 3/5 за три, 4 ск, 3 ас)