Застрашујућа пукотина се изненада појавила у Јелоустону

Огромна пукотина појавила се на планинама Бигхорн на сјеверу Вајоминга. Међутим, ова пукотина у земљи није само неколико метара широка, већ се отворила застрашујућа рупа од 685 метара дужине и 45 метара ширине. Изненадни тектонски покрети у Земљиној кори изазивају земљотресе који изазивају велике пукотине на површини Земље. Ипак, у овој области нису забиљежене никаква […]

недеља, новембар 1, 2015 / 17:14

Огромна пукотина појавила се на планинама Бигхорн на сјеверу Вајоминга. Међутим, ова пукотина у земљи није само неколико метара широка, већ се отворила застрашујућа рупа од 685 метара дужине и 45 метара ширине.

Изненадни тектонски покрети у Земљиној кори изазивају земљотресе који изазивају велике пукотине на површини Земље. Ипак, у овој области нису забиљежене никаква сеизмичке активности, због чега се још увијек не зна како је формиран овај мини кањон.

Неки мисле да је рупа настала на исти начин као што се неријетко дешава да се негде у свијету створи огромна рупа која прогута дио улице или аутомобиле. Они обично настају када се површински слој земљишта уруши ка унутрашњости Земљине коре.

Такође, киселе кише које растапају камење од карбоната такође су једни од могућности.

Неки инжењери сматрају да је ова пукотина настала влажењем стијена, због чега се скидао површински слој и на тај начин су постале осјетљивије. Иако би у неким дијеловима свијета овакво пуцање стијена било забрињавајуће, у његовој близини се налази национални парк Јелоустон познат по томе што се у њему налази чувена Јелоустонска калдера која је дио угашеног супер вулкана.

While hunting this past weekend in the Bighorns, we came across an awesome example of how our earth is not as stable as you might think. Awesome forces at work here to move this much dirt!!

Posted by Randy Becker on понедељак 26. октобар 2015.



Оставите одговор